PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11813}

Wygrać ze śmiercią

Hard to Kill
1 405
chce zobaczyć
4,8 4
oceny krytyków
Wygrać ze śmiercią
powrót do forum filmu Wygrać ze śmiercią

Bardzo, ale to bardzo zastanowiło mnie jedno zdjęcie z galerii, konkretnie to:

http://www.filmweb.pl/film/Wygra%C4%87+ze+%C5%9Bmierci%C4%85-1990-11813#next

Widać wyraźnie, że jest to screen ze sceny, w której Storm wraz z synem i Andreą oraz matką
O'Malleya uczestniczą w pogrzebie tego ostatniego. Takiej sceny jednak w filmie nie było. Sam
posiadam wersję Warner Bros. (tę nieszczęsną ocenzurowaną, w której pocięte zostały sceny
walk), wersję prawidłową bez przesadnych cięć (tę, którą najczęściej puszczają w telewizji,
lektorem jest Jacek Brzostyński) oraz starą wersję VHS z innym lektorem, w której nie dość, że
zachowano wszystkie połamane ręce i kije billardowe w gardle, to jeszcze bardzo krwiście
przetłumaczono przekleństwa. Oglądałem też dwie różne anglojęzyczne wersję (jedną bardziej
ocenzurowaną, drugą mniej). W żadnej z tych wersji nie ma podobnej sceny.

Powstaje zatem pytanie - czy istnieje gdzieś wersja reżyserska filmu z dodatkowymi scenami?
Liczba mnoga nieprzypadkowa, bo zastanowił mnie też inny kadr z filmwebowej galerii - ten na
którym widoczna jest Kelly LeBrock w czerwonym (bodajże) ręczniku. Scena również jak mi się
wydaje nieobecna w żadnej ogólnodostępnej wersji, która prawdopodobnie miała nastąpić po
zbliżeniu Storma i Andrei.

Szukałem w internecie, lecz nie znalazłem ani dodatkowych scen, ani jakichkolwiek informacji
o nich. Czy ktoś wie cokolwiek na ten temat? Wiem, że brzmię trochę jak maniak, ale naprawdę
lubię ten film i ciekawi mnie ta kwestia:)

Maciekw7_2

Równie dołączam się do prośby, zaciekawiła mnie właśnie ta scena: http://1.fwcdn.pl/ph/18/13/11813/344788.1.jpg

Maciekw7_2

Witaj posiadasz moze wygrać ze śmiercia na VHS i jest możliwość zgrania????

Maciekw7_2

Scena ta została wycięta z filmu, jej fragment jest w tym zwiastunie http://www.youtube.com/watch?v=vwb8S2NTnD0 i przedstawia ona najprawdopodobniej pogrzeb O'Malleya.

ocenił(a) film na 8
Maciekw7_2

Odkopie temat, ale...
W galerii są chyba z 3 fotki których nie ma w filmie, a to jeden z filmów mojego dzieciństwa i widziałem go jeszcze na pirackim VHS, zaraz na początku lat 90-ch, gdzie oprócz polskiego lektora były też ...angielskie napisy :-)
Jest fotka o której piszesz - z pogrzebu O'Maleya (pewnie scena była na końcu filmu), Jest foto Andrei w czerwonym ręczniku oraz foto związanego Sonnego, gdzie tych 2ch skorumpowanych gliniarzy coś od niego chce.

ocenił(a) film na 8
Maciekw7_2

Okay, pogrzebałem trochę w googlach i znalazłem coś takiego na IMDB
Będzie po angielsku, ale jak ktoś nie rozumie go google translator przetłumaczy

"Warner Bros. demanded for movie to be heavily cut and re-edited down to 90 minutes long running time in order to be more straightforward and fast paced movie and to have more theatrical screenings. Same type of re-editing also happened to other Steven Seagal movies that he made for Warner Bros. Some scenes were cut while some others, including parts of the plot, were deleted, which is why movie suffers from bad editing in certain parts. Some of the scenes which were deleted during re-editing are; Original opening scene between Storm and his wife and son, Trent's men interrogate and kill Andy's black nurse friend, longer deleted part of the movie where Storm's son Sonny is kidnapped by Trent's men but manages to escape, O'Malley's funeral scene, and more dialogue between characters in many other scenes. Reportedly, alternate ending was also filmed where Storm kills Trent and says "Take that to the bank". Storm is shown saying this line in theatrical trailer, which indicates that there indeed was alternate ending where Trent dies."

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones