PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=829460}
7,2 5 977
ocen
7,2 10 1 5977
7,3 28
ocen krytyków
Wysoka dziewczyna
powrót do forum filmu Wysoka dziewczyna

Początek filmu

ocenił(a) film na 6

Ominęłam niestety pierwsze 10 minut filmu i do końca nie potrafiłam zrozumieć motywacji głównej bohaterki i tego, dlaczego zabiła chłopca (gdzieś od tego momentu zaczęłam oglądać film). Czy wcześniej jest coś, co mogłoby to tłumaczyć? Coś o czym już później film nie wspomina?

ocenił(a) film na 8
kuuundzia

Bohaterka, pod wpływem okropnych wojennych doświadczeń, cierpiała na epizody "katatoniczne" - zamierała w bezruchu, traciła jakikolwiek kontakt z rzeczywistością. Nie było pokazane, jakie to zdarzenia, tak ją poraniły (i dobrze, to było niepotrzebne)

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Tak ale chodzi o to, że atak swojej choroby miała akurat podczas zabawy z małym chłopcem na podłodze. Nieświadomie przydusiła go swoim ciałem i chłopczyk się udusił.

ocenił(a) film na 8
sober

Oj, niezbyt dokładnie oglądałeś film. Na pewno nie odbyło się to nieświadomie.

ocenił(a) film na 9
_illusion_

Byla tego swiadoma, ale nic nie mogla zrobic... To tym bardziej straszne...

ocenił(a) film na 8
Kurkosia

Pewnie, że tak.
Jeden z cięższych filmów jakie w ostatnim czasie oglądałem.
Polecam.

ocenił(a) film na 8
Kurkosia

A teraz SPOILER: uważam, że mogła coś z tym zrobić, żadnych "braków kontaktu ze światem" jak wspomniał ktoś wyżej nie miała, a dziecko zabiła specjalnie, aby mieć Iyę wyłącznie dla siebie.

ocenił(a) film na 7
_illusion_

TEŻ SPOILER. Możliwe. Scena jest niejednoznaczna. Nie jestem pewnien czy to było celowe działanie, ale raczej tak. Dziecko powiedziało do niej "mamo", po czym wpatrywała się w nie, ale nie tak tępo, jak podczas ataków, i następnie zadusiła. Inna opcja to niechęć do bycia matką. Pacjentów też zabijała, na polecenie ordynatora i być może ze współczucia.

_illusion_

Ija chciała mieć Iję dla siebie i dlatego udusiła chłopczyka? Ktoś tu chyba stracił kontakt z rzeczywistością.

_illusion_

Ktoś, kto twierdzi, że Ija celowo udusiła chłopczyka albo niezbyt dokładnie oglądał film albo nie zdaje sobie sprawy na jaką przypadłość cierpiała dziewczyna. Albo jedno i drugie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones