PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630808}

X-Men: Przeszłość, która nadejdzie

X-Men: Days of Future Past
7,4 166 954
oceny
7,4 10 1 166954
7,1 25
ocen krytyków
X Men: Przeszłość, która nadejdzie
powrót do forum filmu X-Men: Przeszłość, która nadejdzie

Film juz 8,4 ??

ocenił(a) film na 10

Kocham Trolweb banda Gimbusow zanizajaca ocene z....

ocenił(a) film na 8
Sabcio1234

Nie można pozwolić, by jakiś Marvelowski film był wyżej od Mrocznego Rycerza, trzeba zaniżać:)

ocenił(a) film na 10
Frieza

Tak się składa ze akurat Kapitan Ameryka zimowy żołnierz i Avengers są lepsi niż słaby mroczny rycerz

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
LobeliaSakvil

padłem... ahahahha

ocenił(a) film na 8
LobeliaSakvil

Dokładnie!

LobeliaSakvil

Hahaha nice joke!

hr_dooku

Hah nie.

kamilxxx09

Przykro mi że mamy odmienne poczucie humoru.

hr_dooku

Przykro mi, ale skoro tak bardzo cenisz sobie to, że każdy ma prawo wyrażać swoją opinię, to nie wyśmiewaj innych, ok?

kamilxxx09

Nie wyśmiewam. Po prostu zaśmiałem się z żartu. Naturalna reakcja.

hr_dooku

No nie powiedziałbym, bo to nie był żart, tylko jego opinia. Kapewu?

kamilxxx09

Odebrałem to jako żart, ponieważ jego post jest śmieszny.

ocenił(a) film na 10
hr_dooku

Mroczny rycerz jest jak "noe wybrany przez boga" nie udolna próba przeniesienia komiksu na ekran w sposób realistyczny.. Pozatym wszyscy się zgodzą że Nicholson jest i będzie najlepszym jokerem

wolverine11

Nieudolna? A jednak wszyscy się zachwycają.

ocenił(a) film na 5
wolverine11

Najlepszym Jokerem jest Hamill a nie Nicholson. Mroczny Rycerz nie jest ekranizacją komiksu, tylko na nim bazuje, więc z czym problem?


A komiks z ,,Noe'' powstał z powodu filmu.

ocenił(a) film na 9
wolverine11

Hamill > Ledger > Nicholson (co prawda przez scenariusz a nie siebie samego no ale...).

Sorry.

hr_dooku

Nie. Nie jest.

kamilxxx09

Przykro mi że mamy odmienne poczucie humoru.

kamilxxx09

Wszędzie Cię pełno. Możesz już sobie iść?

ocenił(a) film na 10
DramaticBrony

i co fanie dramatów
hmmm

http://www.filmweb.pl/film/Avengers%3A+Age+of+Ultron-2015-637247/discussion/MARV EL+vs+dc,2446201

marvel przeważa i co oczy ci wyskoczą jak to zobaczysz

LobeliaSakvil

Masz jakieś problemy emocjonalne, że wszędzie komentujesz moje posty?

ocenił(a) film na 10
DramaticBrony

nie ! ale twierdziłeś że DC jest takie wspaniałe i co powiesz teraz ??

LobeliaSakvil

Nigdzie nie mówiłem, że DC jest lepsze od Marvela.
To nawet nie jest zgodne z moją opinią.

ocenił(a) film na 10
DramaticBrony

ale mnie wyśmiałeś jak powiedziałem że marvel lepszy niż DC

LobeliaSakvil

To już poważny problem. Nadmierna agresja w połączeniu ze schizofrenią i zaburzeniami komunikacyjnymi.
Na Twoim miejscu udałbym się do psychologa.

ocenił(a) film na 9
LobeliaSakvil

Wyśmiał cię (słusznie), jak stwierdziłaś, że Avengers jest lepsze od TDK.

I jest to absolutnie normalna, zdrowa reakcja w wypadku usłyszenia takiej głupoty ;>

Nie ma to nic wspólnego z tym kto woli Marvela a kto DC, a z tym czy jeden film jest lepszy od drugiego...

ocenił(a) film na 10
Dealric

hah ciekawe marvel to marvel tak więc nie ważne

ocenił(a) film na 9
kamilxxx09

Jest.
Wiemy, że lubisz prościutkie, wyładowane efektami filmy, ale to nie znaczy, że coś troszeczkę poważniejszego i mroczniejszego jest złe.
Szczególnie, że każdy krytyk i jakieś 99% ludzi na świecie (biorąc pod uwagę choćby filmweb, imdb, metacritics i rotten tommatoes) powie ci, że się mylisz.

Każdy ma prawo mieć własną opinię. Nie znaczy to, że każda opinia jest zgodna z prawdą i sensowna.

Dealric

Czy js powiedziałem, że Mroczny rycerz jest gorszy? Nie. Powiedziałem tylko, że opinia użytkownika nie była zabawna.

kamilxxx09

Teraz będziesz jeszcze komuś wmawiać co dla niego ma być zabawne a co nie? z kamila robi się dyktator.

hr_dooku

Może ty to tak odbierasz. To już nie mój problem.

kamilxxx09

To po co się w ogóle wpraszałeś?

ocenił(a) film na 9
kamilxxx09

To oznacza, że albo jesteś za głupi by rozumieć co piszesz, albo teraz starasz się głupio wyłgać z wypowiedzianej opinii.

Dealric

Nie wiesz o co chodzi, Prowadze rozmowę nie z Toba, tylko z hr_dooku.

ocenił(a) film na 4
kamilxxx09

Kolejne kłótnie widzę Kamilku, i ty śmiesz pisać że to nie Twoja wina prowodyrze jeden.

LobeliaSakvil

O co wam chodzi, może dla niej Mroczny jest gorszy, nudny, przegadany?

ocenił(a) film na 5
filmowy_laufer

Dla nich dobry film musi mieć tonę wybuchów, dwie tony CGI, i słowo ,,Marvel'' przed rozpoczęciem seansu. Z takimi nie pogadasz.

Bartonson12

Dla mnie też może być dobrym filmem, ale swojej kategorii :)

ocenił(a) film na 5
filmowy_laufer

Oczywiście, ale dzisiejsi fani filmów o tematyce ,superhero' to przede wszystkim osoby które oglądałyby tylko rozwałki i komiczną fabułę. Takie dramaty jak w TDK to również nierozłączna rzecz w życiu każdego bohatera, co chyba wystarczająco potwierdzają świetne komiksy poruszające tą właśnie tematykę.

ocenił(a) film na 8
Bartonson12

Skończyłam dwa kierunki studiów poświęconych filmom i teatrowi. Jestem światowym (poważnie) autorytetem w temacie Kurosawy. Widziałam piardylion filmów ze wszystkich istniejących gatunków. Jestem stara relatywnie i uwielbiam pasjami filmy o superbohaterach. Są rozrywkowe, dynamiczne, nie wymagają ode mnie specjalnego myślenia. Uważam też, że dorabianie filozofii i ciężkiej dramaturgii takim obrazom to przypinanie róży do wyjątkowo siermiężnego kożucha.
Do dziś nie wiem czy Mroczny Rycerz jest bardziej przefilozofowany czy bardziej przedramatyzowany. Moim zdaniem jest kiepski po prostu. I przykro mi, że się nie wpisuję w twoją wizję ludzi przedkładających Avengersów nad Mrocznego Rycerza. I generalnie mam gdzieś, kto i co film wyprodukowało.

ocenił(a) film na 5
semira1

To źle uważasz. Podstawą filmów o superhero są komiksy, a tam wielokrotnie bohaterowie przeżywali dramaty, więc czemu nie może tego być w filmach? To jakaś zasada że superbohater ma być zawsze kojarzony z cukierkami i jednorożcami?

Nie rozumiem jak dla Ciebie, osoby która skończyła na studiach kierunki poświęcone filmom i teatrowi TDK może być filmem słabym. Reżyseria, scenariusz czy aktorstwo jest na poziomie o wiele wyższym niż w Avengers chociażby.

ocenił(a) film na 8
Bartonson12

Widocznie ominęłam te zajęcia, na których mówili, że filmy o Batmanie są z zasady lepsze od innych... Albo, że istnieje jakaś zasada, że jedni ludzie mówią innym co ma się im podobać. De gustibus non est disputandum, stara prawda. Źle uważam?? Słyszałeś kiedyś o obiektywnym odbiorze filmów? Nie zachowuj się jak gimbus, których tak nie lubisz.
Scenariusz w obu przypadkach jest spójny. Aktorstwo różne. Niektórzy wyśmienici, inni kiepscy, w obu filmach, ale nikt specjalnie nie raził. Reżyseria... Tu, o ile w Avengersach była ok, nie zastanawiałam się nad tym, przyjęłam jako część filmu, to w Mrocznym Rycerzu dziwię się, że Nolan nie pękł jak balon, tak był nadęty i pompatyczny. Nie do wytrzymania. Szczerze chyba wolę slapstikową manierę pierwszego Batmana z Keatonem.

ocenił(a) film na 5
semira1

A to ty nie znasz zasady że wszystko co z Batmanem jest lepsze? :)

Wiele osób bardziej lubi Człowieka Gume Burtona z 1989 z Keatonem w roli głównej. Trudno. Ale akurat każdy aktor w trylogii Mrocznego Rycerza był świetny. Oldman się najbardziej starał. Jedynego do czego mogę się przyczepić to Bale w swoim durnym kostiumie z Comic-Conu z głosem gorszym niż ten który oferuje syntezator mowy Ivona.

ocenił(a) film na 8
Bartonson12

Może w czasach prehistorycznych, kiedy studiowałam, jeszcze nie było dogmatu Batmana...

Nie powiedziałam, że lubię starego Batmana, tylko że bardziej mi się podobał niż Mroczny Rycerz. Chyba, bo nie widziałam tego filmu od 20 lat, więc percepcja mogła mi się zmienić. Aktorstwo w Mrocznym Rycerzu... Zachwycanie się Oldmanem w tym filmie to jak zachwyt nad Houdinim, że kajdanki otworzył... Nic tam specjalnego nie miał do zagrania. To jest wirtuoz, a gamy zachrzaniał przez dwie godziny. A Bale? Straszny jak na niego. I pomyśleć, że po Imperium słońca chciałam aktorką zostać, bo mi się strasznie ten dzieciak podobał. I do dziś podoba mi się w większości swoich ról.

ocenił(a) film na 5
semira1

Problem z Bale'm jest taki, że on myślał że ta trylogia będzie niskobudżetowym filmem, a potem się zawiódł gdy okazało się że będzie to wysokobudżetowy blockbuster.

ocenił(a) film na 8
Bartonson12

No tak, to może dobić, jak zamiast umówionych 4 tys. dolarów na konto wpływa 4 mln dolarów. Człowiek się gubi w tym i zapomina języka w gębie, to prawda... Mnóstwo razy mi się to już przydarzyło, cholerka, rozumiem go...

ocenił(a) film na 5
semira1

Nie chodzi o to ile dostał, tylko o fakt że chciał wziąć udział w niskobudżetowej trylogii, pod takie filmy powstał kostium, aktor się nie przygotował pod względem mięśni i wyszło jak wyszło. Wystarczy spojrzeć jak genialnie Affleck wygląda w kostiumie nietoperza. Wiadome było do czego zmierza BvS, i Ben po prostu przypakował, i wygląda na Batmana znanego nam z komiksów, a nie na cospleyera jak Bale.

ocenił(a) film na 8
Bartonson12

Ty tak na poważnie? Przecież to pachnie miejską legendą. Ten światek to kontrakty i kasa. Zanim choćby powącha gumę, w którą go wbijają podpisuje 100 papierków. Facet liczy zera na kontrakcie. Jeżeli jest ich +/= 6 to jest to film wysokobudżetowy. Dodatkowo dochodzi superbohater, w dzisiejszych czasach nikt nie robi takich filmów za małe pieniądze, bo wiadomo, że to musi grać, buczeć i się świecić. To, że potem się użala nad pomyłką (granie w wysokobudżetowych dla kasy to dla niego degradacja po kinie mniej lub bardziej artystycznym) to już inna sprawa. Nie wierz w te ich opowiastki. Wszystko, łącznie z wpadkami z planu jest reżyserowane. Smutne to pewnie, ale prawdziwe

ocenił(a) film na 5
semira1

Nie wierzę w ich opowiastki, ale pamietam że jak zapowiadali Batman Begins to od razu mówiono że ma to być film niskobudżetowy, zanim nawet rozpoczęto casting.

ocenił(a) film na 8
Bartonson12

Może i tak rozprawiali i nawet planowali. Ale zapewne Bale wiedział w czym bierze udział grubo przed podpisaniem kontraktu i rozpoczęciem pracy. Zresztą, żeby to miał być film animowany, a okazał się aktorski, jeżeli nagle byłby recytowany trzynastozgłoskowcem, aktor klasy Bale'a powinien sobie z tym poradzić. Chyba, że trafił na dziadowskiego reżysera, który mu uporczywie wsadzał kij w tyłek i to nie w pozytywnym dla nich aspekcie. Efekt taki, że film jest taki sobie. Jak uwielbiałam Ledgera, tak uważam że Oskara akurat za to dostał z okazji zejścia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones