PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630808}

X-Men: Przeszłość, która nadejdzie

X-Men: Days of Future Past
7,4 166 951
ocen
7,4 10 1 166951
7,1 25
ocen krytyków
X Men: Przeszłość, która nadejdzie
powrót do forum filmu X-Men: Przeszłość, która nadejdzie

Niejednokrotnie się nad tym zastanawiałam. Proszę mnie poprawić, jeśli popełnię gdzieś błąd logiczny...

Kiedy Logan przenosi się do przeszłości, a potem z powrotem budzi w nowej (dla siebie) przyszłości, to pamięta to, co robił w tejże przeszłości aż do momentu topienia się. Sam zresztą Logan to przyznał w scenie w gabinecie profesora X.

Powrócę do sceny pobudki Logana w przeszłości... Bach, bach, o, jakaś pindzia śpi obok, ubieram się, puk, puk, przychodzą draby, są z lekka zdenerwowani.

Padają słowa (mniej więcej), że to nie Logan z nią spał, tzn. on, ale nie on, bla bla bla...

I wtedy pindzia rzuca oburzona: "Jimmy!".

Tutaj następuje moje osobiste wyciemnienie sceny i analizuję...

Logan nie zareagował na swoje imię. OK, jako Logan z przyszłości nie pamiętał, że ma na imię James.

Powinien był jednak pamiętać o tym, jak już powrócił do przyszłości - na początku filmu tłumaczone było, że zapamięta, co robił w przeszłości do momentu wybudzenia. Sam przyznał (jak już wspominałam na początku) w gabinecie profesora.

Jestem czepliwa, bo mi ten szczegół został w głowie i za każdym razem, gdy oglądam, to próbuję zgadnąć:
- czy autorzy filmu stwierdzili, że nikt się nie połapie, że Logan usłyszał swoje imię (skierowane do niego, nie mógł więc pomyśleć, że pindzia mówi do któregoś z drabów) i że po przebudzeniu w nowej przyszłości chciałby wiedzieć coś więcej o swojej tożsamości - wiedząc już, że na imię mu James (Jimmy)?
- czy można to zrzucić na barki "przepracowania" Logana i stwierdzić: ech, chłopina miał tyle do zrobienia, że nie zapamiętał tego rzuconego przez pindzię: "Jimmy"?

Niejednokrotnie próbowałam to zrozumieć - ten zabieg scenarzysty z imieniem...

"Apocalypse" niczego nam nie wyjaśnił, bo opowiadał o zdarzeniach, których Logan po powrocie do nowej przeszłości nie mógł już pamiętać (bo pamięta tylko do momentu topienia się w DOFP)...

Może więc "Logan" coś wyjaśni?

Bardzo bym chciała (o ile dobrze rozumuję), bo przecież jak na dłoni - i to zupełnym przypadkiem - Logan usłyszał swoje prawdziwe imię od laluni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones