Film

The Golden Child

1986 1 godz. 34 min.
6,1 22 526
ocen
6,1 10 1 22526
2 328
chce zobaczyć
{"id":"12056","linkUrl":"/film/Z%C5%82ote+dziecko-1986-12056","alt":"Złote dziecko","imgUrl":"https://ssl-gfx.filmweb.pl/po/20/56/12056/7424122.2.jpg"}
Zajmujący się poszukiwaniami zaginionych dzieci Chandler zostaje namówiony przez tajemniczą Tybetankę na wyjątkowe zadanie. Ma odnaleźć chłopca, który jako jedyny może uratować świat przed zakusami potężnego demona.

Jako wybraniec Murphy wyrusza z szaleńczą misją ocalenia Złotego dziecka, chłopca obdarzonego mistyczną mocą, którego porwały siły Zła. Malec musi przeciwstawić się podstępnemu wrogowi, przedzierać przez najeżone pułapkami komnaty horroru i przemierzyć cały Tybet w pogoni za świętym sztyletem. Na szczęście może liczyć na tajną broń - spryt Murphy'ego, dzięki któremu oglądamy jedną z jego najlepszych komedii.

boxoffice
$149 417 937 na świecie
$79 817 937 w USA
$69 600 000 poza USA
budżet
$25 000 000
studio
Paramount Pictures (przedstawia) / Eddie Murphy Productions (współudział) / Industrial Light & Magic (ILM) (koprodukcja)
inne tytuły
Posadę reżysera zaproponowano Johnowi Carpenterowi.
Początkowo film miał być dramatem, a główną rolę miał zagrać Mel Gibson. Jednak kiedy zrezygnował zastąpił go Eddie Murphy, a scenariusz przerobiono tak, że powstała z tego komedia.
Film kręcono w Los Angeles i Mammoth Mountain (Kalifornia, USA) oraz w Nepalu.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Zmieńcie proszę ten beznadziejny plakat!!!!!!!!!!!

  cameronpoe

  Nie wiem co za głupki zamieniają oryginalne plakaty do filmów na te gówniane BADZIEWIA!!!!!!!!!!????????

 • Kultowa komedia mojego dzieciństwa :)

  zabijanka ocenił(a) film na

  Myślę, że docenić jej kunszt potrafią tylko dzieciaki, które w momencie emitowania jej w TV mialy po kilkanascie lat :) Ja czuje do niej ogromny sentyment. Ulubiona scena to jak dzieciak zamiania puszke w tanczacego ludzika i oczywiscie: A A A Aj want the knife. Pleeeeeease :D

 • Sentyment dla barwnej historyjki

  Winnetou28 ocenił(a) film na

  W ponurych latach osiemdziesiątych film był cenną odskocznią.Jeśli dodamy Ediego na topie i niepokojącą Charlotte...No, ale trzeba mieć słabość do baśniowo mitologicznych wątków i pyskatych lekkoduchów ratujących świat, ot tak, mimochodem. Dziś też można pooglądać ten film bez wielkiej ... więcej

  2
  • Murphy wypada nieźle

   Rob_Rock ocenił(a) film na

   i w zasadzie całkowicie "ratuje" ten film.

  • Pamiętam ten film z czasów PRL

   emplim ocenił(a) film na

   byłem wtedy dzieckiem :) Dziś już może tak nie bawi ale też jest niezły. A złote dziecko wynika że dziewczynka grała a nie chłopiec.

   1
   Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.