Film

Za rok o tej samej porze

Same Time, Next Year
1978
1 godz. 59 min.
7,6 1 076
ocen
7,6 10 1 1076
1 467
chce zobaczyć
George i Doris poznają się podczas urlopu. Bohaterowie postanawiają co roku spędzać ze sobą weekend w tym samym miejscu. Więcej Mniej
Za rok o tej samej porze zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Złoty Glob
Film zdobył nagrodę Złoty Glob oraz 7 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

27-letni George (Alan Alda), żonaty księgowy z New Jersey i 24-letnia Doris (Ellen Burstyn), gospodyni domowa, mężatka i matka trojga dzieci z Oakland, spotykają się przypadkowo w uzdrowisku w północnej Kalifornii w 1951 roku. Zakochują się w sobie, ale z oczywistych względów muszą się rozstać. Postanawiają spotykać się co roku, w tym27-letni George (Alan Alda), żonaty księgowy z New Jersey i 24-letnia Doris (Ellen Burstyn), gospodyni domowa, mężatka i matka trojga dzieci z Oakland, spotykają się przypadkowo w uzdrowisku w północnej Kalifornii w 1951 roku. Zakochują się w sobie, ale z oczywistych względów muszą się rozstać. Postanawiają spotykać się co roku, w tym samym hotelu, by wspólnie spędzić weekend. Pięć spotkań pokazanych w filmie obejmuje 26 lat tej osobliwej znajomości, w czasie której zmieniają się zarówno sami bohaterowie, jak i otaczający ich świat.

na podstawie
studio
Mirisch Corporation, The / Universal Pictures
tytuł oryg.
Same Time, Next Year
inne tytuły
Al Pacino i Charles Grodin byli brani pod uwagę przy obsadzaniu roli George'a.
Paul McCartney miał początkowo zająć się muzyką. Przewidziany przez niego na motyw przewodni utwór "Same Time, Next Year" nie zyskał jednak aprobaty twórców i nie został wykorzystany w filmie. Jego miejsce zajął Marvin Hamlisch z "The Last Time I Felt Like This".
Film kręcono w Little River, Mendocino oraz w Los Angeles (Kalifornia, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych