film

Zabójca

Diary of A Hitman
1991
1 godz. 26 min.
6,1 833
oceny
6,1 10 1 833
389
chce zobaczyć
Płatny morderca postanawia skończyć ze swoją dotychczasową działalnością. Jego ostatnią ofiarą jest młoda kobieta, do której zaczyna się przywiązywać. Więcej Mniej
Zabójca vod.label.see_where_to_watch

profession.director.name

profession.screenwriter.name

genre.title

label.production_country

label.premiere

Dekker (Forest Whitaker) to zawodowy zabójca. Podchodzi do swojego zawodu w pełni profesjonalnie, nie wiąże nim żadnych uczuć. Ale do czasu. Dekker powoli czuje się zmęczony swoim zajęciem, marzy o kupnie ekskluzywnego apartamentu i wycofaniu się z zawodu. Właśnie nadarza się okazja. Jego tajemniczy pośrednik zleca mu nową robotę. MaDekker (Forest Whitaker) to zawodowy zabójca. Podchodzi do swojego zawodu w pełni profesjonalnie, nie wiąże nim żadnych uczuć. Ale do czasu. Dekker powoli czuje się zmęczony swoim zajęciem, marzy o kupnie ekskluzywnego apartamentu i wycofaniu się z zawodu. Właśnie nadarza się okazja. Jego tajemniczy pośrednik zleca mu nową robotę. Ma zabić żonę jednego z handlarzy narkotykami. Za zabicie jej małego dziecka ma dostać ekstra premię. Dekker z niechęcią - nigdy jeszcze nie przyjmował zlecenia na kobietę i dziecko - zgadza się wykonać wyrok. Jednak zadanie nie okaże się takie łatwe.

studio
Continental Film Group Ltd.
tytuł oryg.
Diary of A Hitman
inne tytuły
Hit Man (tytuł roboczy) USA
Więcej...
Morgan Freeman zrezygnował z roli Dekkera, na rzecz wystąpienia w filmie "Robin Hood: Książę złodziei".
Film kręcono w Sharon, Pittsburghu (Pensylwania, USA) i Youngstown (Ohio, USA).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Mocno średni 4/10

  slobi ocenił(a) film na 4

  Taki typowo na raz do zobaczenia i zapomnienia jedyny plus tego filmu to Sherilyn Fenn która wygląda tutaj naprawdę bardzo ładnie ale tak ogólnie film mocno średni.

  • Podobny film z lat 90tych.
   Pamiętam podobny film z lat 90tych leciał w tv. Historia człowieka który dostał zlecenie od jakiegoś mafiozo zamordowania swojej zony (tego mafiozo) ten człowiek miał kolegę taki dupowaty koleś który robił wszystko aby zyskać na szacunku u tego człowieka, obaj byli biali....

   • Wie ktoś czy wyszedł na dvd? Ja widziałem go dawnymi czasy na vhsie.

    • Niezly film.

     ReDevil_2 ocenił(a) film na 6

     Film pokazuje nam przemyslenia platnego zabojcy ktory jest na rozstaju drog dobra i zla. Fjany pomysl tylko wydaje mi sie ze z realizacja mozna bylo sie bardziej postarac. Czegos w nim brakuje chociaz oglada sie go jak najbardziej przyjemnie.
     pzdr

     • szkoda, że tak ciężko go zdobyć...