Sherilyn Fenn 

Sheryl Ann Fenn

8,5
5 363 oceny gry aktorskiej
Sherilyn Fenn
Sherilyn Fenn przyszła na świat 1 lutego 1965 roku w Detroit (Michigan, USA). Informacje jakich udziela o sobie dziennikarzom (których nie znosi) są sprzeczne. Raz opowiada, że była spokojną, nieśmiałą nastolatką. Innym razem mówi o sobie jako o niesfornej, nielubiącej szkoły i sprawiającej kłopoty wychowawcze. Jej ciotką jest popularna w latach 70. piosenkarka Suzi Quatro, z kolei jej matka Arlene grała w zespołach muzycznych na instrumentach klawiszowych, a ojciec Leo na perkusji. Ich małżeństwo stało się fikcją, gdy na świat przyszła Sherilyn. Wychowała ją matka koncertująca po całych Stanach. Dziewczynka bardzo często zmieniała szkoły. Nie lubiła tego, bo musiała wciąż szukać nowych przyjaciół. W 1983 roku jej mama zamieszkała na stałe w Los Angeles. 17-letnia wówczas Sherilyn postanowiła zostać aktorką. Studiowała w Lee Strasberg Theater Institute. Zagrała w kilku kiepskich filmach (m.in. "Milczące serce", "Szkoła zombie", "Spotkanie dwóch księżyców"), które nie ukazały jej talentu. Wtedy zainteresował się nią "Playboy" i zaproponował sesję zdjęciową. Później Fenn została "Króliczkiem" magazynu. Chciała jednak grać. Po kilku epizodach przyszedł czas na serial "Miasteczko Twin Peaks". Reżyser David Lynch tak zafascynował się filigranową (mierzy 152 cm) aktorką, że zamiast małej rólki powierzył jej pierwszoplanową postać Audrey Horne. I tak Sherilyn poznał cały świat. Po sukcesie jaki odniósł serial, Lynch zaproponował jej rolę w "Dzikości serca". W 1992 zagrała Candy Cane u boku Danny'ego Aiello w dramacie "Ruby" oraz żonę Curleya w obrazie "Myszy i ludzie". Rok później wystąpiła obok Kelly Lynch w "Trzech sercachJerzego Bogajewicza i thrillerze "Uwięziona Helena". Rolę tę odrzuciła Kim Basinger, przez co zapłaciła ogromne odszkodowanie. Sherilyn Fenn nadal gra w filmach (m.in. "Ludzie cienia", "Mroczny wojownik", "Wielka Stopa", "Siedem śmiertelnych życzeń"), ale są to głównie produkcje klasy B. Pojawia się także w serialach (m.in. "Walka z Goliatem", "Ray Donovan"). W 2017 roku zagrała gościnnie w "Twin Peaks". Wśród jej byłych partnerów są: Johnny Depp, Kiefer Sutherland, Prince czy David Lynch. Ze swoim byłym mężem, muzykiem i technikiem filmowym, Toulousem Hollidayem ma syna. Aktorka lubi jeździć na rowerze, medytuje, ćwiczy kundalini, pływa i uwielbia gotować. 
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 1 lutego 1965

miejsce urodzenia: Detroit, Michigan, USA

wzrost: 163 cm

mąż Toulouse Holliday (04.12.1994 - 1997, rozwód), syn Myles Maximillian (ur. 15.12.1993)
Miała zagrać rolę Dr Harleen Quinzel w serialu "Ptaki nocy". Wystąpiła nawet w pilocie, w dalszych odcinkach jednak została zastąpiona przez Mię Sarę.
Studiowała w Lee Strasberg Theater Institute.
Była zaręczona z Johnnym Deppem, który w filmie "Pluton" nosił kask, na którym było wypisane jej imię.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

..najpiękniejsza kobieta jaką widziałem.
Jestem bezgranicznie zakochany w jej urodzie :)

wykracza poza skalę <3

Ma w sobie to coś, bez niej Twin Peaks nie miałby tego uroku:)

Brakuje jej roli w "Przyjaciele". Grała Ginger, która miała sztuczną nogę i chodziła z Chandlerem ;)

Najśliczniejsza <3

użytkownik usunięty

Śliczna aktorka, czaruje przede wszystkim męskie grono przed ekranami. Dała mi się poznać z serialu "Twin Peaks". Ach, chyba się zakochałem... xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones