PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=785620}

Zabójcze maszyny

Mortal Engines
5,8 36 609
ocen
5,8 10 1 36609
4,8 6
ocen krytyków
Zabójcze maszyny
powrót do forum filmu Zabójcze maszyny

To już się robi męczące. Złe, krwawe, plujące toksycznym dymem maszyny z Europy, kontra uduchowione azjatyckie ekologiczne Shangri La.
Ile można!

ocenił(a) film na 7
descolada

A czemu nie, jak możesz to podrzuć jakąś listę filmów w których jest taki motyw.

lokiloki1915

Wojna imperiów (2015)

ocenił(a) film na 7
banan684

Myślałem że ta lista będzie dłuższa. I że autor posta się wyslili skoro się tak wymądrza. Swoją drogą nie widziałem tego filmu o ktorym piszesz.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
lokiloki1915

ty tak, ale to nie chodzi o ciebie, tylko tresure mlodego pokolenia ktore juz wyrosnie w takim klimacie, cos jka mlodzi niemcy, szwedzi, norwegowie, tam dorastaja juz dzieci rodzicow wyroslych w takim klimacie

ludzie powyzej 30 (w XIXw moze 40) to juz raczej nie sa targetem nowych (nowych wersji znanych od lat) idei, niechaj sobie zyja, swiat beda zmieniac/ksztaltowac obecne dzieci, kiedy oni beda miec 50-60 i nikt nie bedzie sobie nimi zawracal glowy

ocenił(a) film na 5
lokiloki1915

Dobrze, że jest lokiloki1915, autorytet, który mówi nam, maluczkim, co jest jest normalne, a co normalne nie jest. Bez takich osobowości lewaki mojego pokroju zupełnie by się pogubili :)

ocenił(a) film na 5
gharou

Lewaki są zagubieni przez sam fakt, że są Lewakami. Miejmy nadzieję, że pewnego dnia się otrząsną z tej lewacko-liberalnej hipokryzji. Trąbią we wszystkich mediach o błahych sprawach jak by nie było ważniejszych tematów. Nie mam uprzedzeń, mam kolegę geja, kuzyn ma żonę Azjatkę, a siostra zna 4 języki i podróżuje po świecie, miała chłopaków z kilku krajów w tym czarnego. Mam też znajomą która jest proeuropejska co jest kuriozum ale spoko. Po prostu nie chce się już patrzeć co się dzieje w mediach i słuchać o tej poprawności politycznej. Hetero nie odnoszą się z orientacją na pokaz...^^

ocenił(a) film na 2
viatori

Stygmatyzowanie ludzi mianem "lewaki" to idiotyzm. W dzisiejszych czasach każdy o poglądach nie-prawicowych staje się lewakiem. A wy bezmyślnie ten slogan powtarzacie bo na fejsie kolega rzucił linka. Porzuć smartfon'a , zacznij myśleć samodzielnie, bez słów typu lewak itp. bo to Ci zniekształca percepcję.

ocenił(a) film na 5
armarange

Nie wiem jak doszedłeś do takich wniosków. Ze smartfonem mam do czynienia kilka min. dziennie, jedynie do dzwonienia, sporadycznie do przejrzenia wiadomości. Daleko mi też do poglądów Prawicowych. W swoich wypowiedziach "lewakami" nazywam środowiska skrajnie lewicowe(pseudo globalistów i liberałów zjeżdżających po tęczy). Usytuował bym się gdzieś na uboczu "centrum". Na "fejsa" wchodzę raz na 2 tygodnie na kilka sekund, nawet nie wiem po co(założenie konta zaliczam do błędów młodości). Nie sugeruję się opinią mediów, polityków, księdza, większości, mniejszości, znajomych kolegów ani przyjaciół. Wnioski i opinie wysuwam na podstawie faktów(nie tych w tvn).

viatori

viatori kolejny idiotyczny polaczek bez argumentów, powtarzająca brednie prawiczków pisuarskich.

ocenił(a) film na 5
Matrioszek

Muszę przyznać, że przez wiele lat nap

ocenił(a) film na 5
Matrioszek

Muszę przyznać, że przez wiele lat napisałem wiele bzdur w pijackim amoku. Ostatnimi laty jednak gwałtownie otrzeźwiałem. Dalej uważam, że w obecnych czasach lewcia jest w jakiś dziwny sposòb połączona z liberalizmem i daży do feudalno -marksistowskiego swiata; gdzie cała władza i wszystkie środki masowej produkcji będą w rękach państw i wielkich korporacji. Co z kolei doprowadzi do upadku cywilizacji i początku nowej, popie*rzonej. Na pewno jednak nie jestem pseudo wyznawcą żadnej z obecnie dostępnych opcji politycznych, no może po części za Konfederacją;). Pozdrawiam

Matrioszek

Za to twoje argumenty są cholernie przekonujące. To właśnie ty jesteś takim zakompleksionym "polaczkiem". Wycieranie dup ssmanom i zbieranie ich szparagów jest maksimum możliwości. Jedź pan do Szwecji; europejskiej stolicy gwałtów i samobójstw. Chowanie samotnych trupów, które odnajdywane są dopiero kiedy zaczynają gnić i śmierdzieć jest tam normą. Dobrobyt pełną gębą.

Volfram

Ty zaś wycieraj dupę komuchom z Polszy, w której więcej zabójstw i gwałtów niż w tej "groźnej" Szwecji. Żyj sobie w tej śmierdzącej Polsce, okradając innych i nic nie robiąc. Typowe polactwo.

Matrioszek

Nie wiem czy matka natura odmówiła ci jaj, ale weź się chłopaku nie poniżaj. Rwij szparagi z batem na plecach. Najlepiej do wieku balzakowskiego. Może zarobisz na gebis, przegrywie.

viatori

Najpierw napisałeś, że lewaki są zagubieni, tylko przez to, że mają lewicowe poglądy, a potem piszesz, że nie jesteś uprzedzony. No coś sam siebie wykluczasz, bo twierdzenie, że ktoś jest taki, a nie inny, tylko ze względu na dane poglądy, to właśnie uprzedzenie.

Dodatkowo liberalizm i lewicowość to kompletnie dwie inny rzeczy, socjalizm neguje liberalizm. Socjalizm hołubi zbiorowość, a liberalizm indywidualizm i leseferyzm. Liberalizm jest kapitalistyny, a wiec sprzeczny z socjalizmem.

Plus argument ''mam kolegę geja'' w żaden sposób nie sprawia, że jesteś tolerancyjny. Można być nawet gejem i być osobą nietolerancyjną.

Progresywna

Cholera i tu nawet czerwone lewactwo się zagnieździło...nie moze byc juz normalnie?

ocenił(a) film na 5
gharou

Znajoma jest "pro Unijna, tak dla jasności."^^ Jak można pozwolić obcym mocarstwom sobą pomiatać.

viatori

...

gharou

Zgadzam, się - bardzo dobrze; to co się dzieje z jakością kina jest żenujące- gusta współczesności są (...)?

ocenił(a) film na 2
lokiloki1915

Stygmatyzowanie ludzi mianem "lewaki" to idiotyzm. W dzisiejszych czasach każdy o poglądach nie-prawicowych staje się lewakiem. A wy bezmyślnie ten slogan powtarzacie bo na fejsie kolega rzucił linka. Porzuć smartfon'a , zacznij myśleć samodzielnie, bez słów typu lewak itp. bo to Ci zniekształca percepcję.

ocenił(a) film na 3
lokiloki1915

Seksmisja? "Idziemy na wschód - tam musi być jakaś cywilizacja" :-)

golem14

Była

descolada

Wzorowanie się na historii. A kompleks to sobie wymyśliłeś.

ocenił(a) film na 3
skalp_el

No tak oczywiście, bo podboje Wielkich Mogołów obracające dosłownie w pustynię Mezopotamię nigdy nie miały miejsca. Ani masakra w Nankin, ani żadne wojny w Indiach.
Azja i Azjaci, to pacyfistyczna oaza pokoju i idylli. Kolejna ofiara tresury umysłowej.

descolada

Nie, wzorowanie się na innym okresie historii najwyraźniej. Sam masz kompleks widocznie i szukasz go tam, gdzie go nie ma. Takie usilne wyszukiwanie problemów jest żałosne.

ocenił(a) film na 4
skalp_el

W tym innym okresie historii azjaci byli hipisami prawda?

ocenił(a) film na 5
skalp_el

To chyba raczej nie kompleks, to jakaś mania prześladowcza i chęć ubiczowania się pomimo czy to ma sens czy nie.

skalp_el

We współczesnym świecie rolę się odwróciły. Chiny, Indie, U.S.A. i Rosja to najwięksi producenci zanieczyszczeń na tej planecie i za nic nie ponoszą odpowiedzialności, bo kto im podskoczy? Unia Europejska ze swoimi zakazami, armią urzędników i kolorowymi kredkami?

Radiw84

A wolisz równać w górę czy w dół?

skalp_el

Tak to wygląda. Poczytaj trochę o tym w necie, o ile twoje ego ci na to pozwoli.

Radiw84

Państwa UE konsekwentnie ograniczają emisję CO2... oprócz Polski. Mam patrzeć na USA i Chiny? Niby dlaczego?

ocenił(a) film na 5
skalp_el

UE(Niemcy, Francja, Holandia) to destrukcyjna organizacja, która pod pozorem pomocy niszczy mniejsze i słabsze państwa członkowskie. Przekształca na swoją modłę i uzależnia. Neutralizują albo kupują rodzime firmy, wprowadzają własne korporacje. Współpracują tylko z tymi przedsiębiorcami, rolnikami, którzy są im przychylni i oddani. Z polski chcą zrobić rolniczą prowincję Europy. Wprowadzają mnóstwo absurdalnych restrykcji, które większym mocarstwom nie zaszkodzą, a mniejsze kraje udupią. Z resztą często nie przestrzegają własnych praw np. o emisji ww. CO2. Przenoszą fabryki produkujące toksyczne odpady do biedniejszych krajów albo do Afryki i puszą się jacy to oni nie są postępowi i ekologiczni. Nie mówi się o tym bo sieją propagandę za pomocą wszelakich mediów. Mam nadzieję, że ludzie otrząsną się z tej lewacko-liberalnej hipokryzji zanim będzie za późno. Czas przejżeć na oczy i przestać zadzierać nos do nieba.

viatori

O, Andruszkiewicz!

Na posty krzykaczy nie odpowiadam.

ocenił(a) film na 5
skalp_el

"Zapatrzeni w siebie egoiści widzą wszędzie tylko czubek własnego nosa nawet tam, gdzie go nie ma."

viatori

I właśnie z takimi krzykaczami-egoistami nie rozmawiam, proste.

ocenił(a) film na 5
skalp_el

Musiał byś porozmawiać z lustrem, a to słabe.^^

skalp_el

@skalp_el A to ciekawe, bo Niemcy produkują więcej CO2 od Polski i jakoś nikt ich się tak bardzo nie czepia. To samo jeśli chodzi o wycinanie lasów, nikt się ich nie czepia, a jak my coś zrobimy to hurr durr Polska zła, nieekologiczna. Raz się Polska próbowała doczepić do Niemiec, to zaraz odpowiedzieli, że to ich własna sprawa i nie mamy prawa się wcinać. No ciekawe tylko dlaczego decyzje Polski to nie nasza własna sprawa i musimy się słuchać UE ale Niemcy mogą decydować o sobie. Hipokryzja.

Krexx

To oczywiste, że Niemcy produkują więcej CO2, bo mają o wiele większą gospodarkę. Jednak Niemcy równocześnie ograniczają emisję CO2, a Polska nie. Skoro jesteśmy razem w UE, to solidarnie też powinniśmy to robić.

skalp_el

Piszesz jak ćwok. Chcę ci powiedzieć, że Polska też ograniczyła i to bardzo emisję co2,
I chcę przypomnieć, ze agitkę polityczną rób sobie na odpowiednim forum, a tu pisze się o filmie.
Bez odbioru

ocenił(a) film na 5
Radiw84

Po internecie należy poruszać się rozważnie bo bardzo łatwo można zostać zmanipulowanym. Tu lubią naciągać fakty. Często trzeba czytać między wierszami.

ocenił(a) film na 4
Radiw84

A gdzie poziom życia jest wyższy? W Chinach, Rosji i Indiach czy w UE?

per333

Użyj Google.

per333

Wydaje mi się, że w USA zarabia się więcej niż w przeciętnym kraju UE. Zresztą do tego całego ,,poziomu życia'' dochodzą bzdury typu przesadna tolerancja (czytaj chora polityczna poprawność) i inne mało znaczące rzeczy. Chiny niby komunistyczne, a dużo większa wolność gospodarcza od prawdziwej komuny czyli UE.

ocenił(a) film na 7
Krexx

Poziom życia to nie tylko to ile $ czy € mamy w portfelach. Ja przez wysoki poziom życia rozumiem: czyste otoczenie (i to bliższe: brak psich kup na chodnikach, gum do żucia, paczkach po papierosach i chipsach, plastikowych butelek w rowach i szklanych małpek po wódce; i to dalsze: brak smogu, czyste lasy z czystą płynącą przez nie wodą w kanałach i strumykach); miejsca zieleni; brak nadmiernego hałasu od kół ciężarówek i sam. osob.; brak zanieczyszczenia światłem (tzn. w nocy ma być ciemno, a nie że biją po oczach neony reklam i innego badziewia); brak agresji na ulicach, bezpieczeństwo; życzliwi uśmiechnięci ludzie.

No bo cóż z tego, że każdego dnia będę miał w portfelu 10 000 €, kiedy nie będę mógł się przejść po mieście, żeby nie wdepnąć w psie gówno, czy nie będę mógł przejechać samochodem przez miasto bez stresu, stłuczek czy prowokacji tak jak to jest w Rosji.

No chyba, że miałbym 10 000 000 € każdego dnia to mógłbym otoczyć swój dom szczelnym murem, zatrudnić ochroniarzy a do pracy do biura w biurowcu na 100 piętrze latać helikopterem bez kontaktu z całym tym przyziemnym syfem. Po prostu odciąć się od tego coraz bardziej gnijącego świata. I faktycznie bogaci już tak robią.

Rządy chcą by była większa dzietność ze względu na padające systemy emerytalne i niewolników, którzy mają pracować na utrzymanie rządzących. Tylko że większa liczba ludności = przeludnienie, wzrost nierówności społecznych i ekonomicznych, wzrost zanieczyszczenia środowiska. I o ile nie jest się bajecznie bogatym, to klasie średniej i niższej żyje się coraz gorzej --> poziom życia spada, mimo, że może kupić sobie więcej niż kiedyś.

ocenił(a) film na 5
dingo21_filmaniak

Studiuję w większym mieście, mieszkam w dość małym (niedawno otrzymało prawa), bardzo dużo chodzę w równe miejsca, nigdy w życiu nie wdepłem w psie gówno i nie spotkałem się żeby na środku chodnika owe gówno było nasrane. Nie wiem gdzie ty łazisz

dingo21_filmaniak

Podsumowując, marzy Ci się życie w wiosce smerfów...Co za odklejony koleś:/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones