8/10 nie dla idiotów

Całe szczęście nie dowierzyłem ocenie filmwebowej, bo ominąłby mnie bardzo dobry film.
"Problemem" tego filmu jest tytuł i okładka. Tytuł przekonuje, że będzie to sensacja opowiadająca o zamachu na prezydenta, a okładka dopowiada, że zamachowcem będzie snajper.

Film tymczasem jest dramatem psychologicznym. To studium normalnego człowieka, który nie mieści się w schematach świata i popada w coraz większa frustrację. Film jest wolny, bo i proces wewnętrznych przemian bohatera nie dzieje się z dnia na dzień.

Ostatnie wyniki matur przekonują, że co 4-5 Polak to debil. Ja wyróżniam jeszcze debilizm zawodowy. Cóż to? Otóż inteligentny człowiek podlega wypraniu mózgu w firmie, w której pracuje. Objawia się to brakiem siły i ochoty na przeżywanie inteligentnej rozrywki. Bawi takiego eksinteligenta jedynie prostota, niewyrafinowanie i głupota. To sprawia, że co 2-3 Polak to debil.

Jakże więc dramat psychologiczny, który miał byc strzelaniną w Białym Domu, może zostac wysoko oceniony? Tym bardziej, że u człowieka debilnego zachodzi jeszcze jeden proces. Otóż taki ktoś nie lubi niespodzianek. Skoro napisali, że będzie zabójstwo Nixona, to ma byc głowa prezydenta na tacy. W przeciwnym razie mózg debila się buntuje, a ten czuje się oszukany.

8

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: