PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=371909}

Zabić prezydenta

Death of a President
5,9 611
ocen
5,9 10 1 611
Zabić prezydenta
powrót do forum filmu Zabić prezydenta

Powinno być "Śmierć Prezydenta"! Jak ja uwielbiam polskie tłumaczenia tytułów...

Nike

polskie tlumaczenia prawie nigdy nie sa doslowne. zawsze mamy swoje tytuly.

Headey

Nike, popieram !!!

czasem to kompletnie się niczego nie trzymają ;}

fragola

no ale po co sie czegos trzymac? :P myslisz ze dlaczego Desperate Housewives u nas sie nazywa Gotowe na wszystko? zeby lepiej brzmialo! :]

Nike

Taaaa... Najlepszym przykładem 'Die Hard' ;p

A poza tym już był film "Zabić prezydenta" z Seanem Pennem, więc raczej ten tytuł nie powinien był się powtórzyć.

ocenił(a) film na 7
Nike

a dlaczego zakładasz, że tłumaczenie musi być dosłowne, żeby było dobre? przecież sens pozostał ten sam. więc?

oleska

w tym przypadku mogliby zrobić dosłownie, bo "Zabić prezydenta" z Pennem było faktycznie niedawno. I już z tego względu takich samych tytułów w ostatniej wyborczej pomylili te dwa filmy;]

Nike

a ja uwielbiam kiedy nieoduczeni Polacy bez pojęcia o technikach tłumaczenia, wzdychają, że oficjalne tłumaczenie jest inne od tego, co sami znaleźli w słowniku, ehh

ckasiaone

oooo, zgadzam sie w 100% z ckasiaone!! dobrze powiedziane.

Nike

przecież w filmie chodzi o to aby " zabić prezydenta" a nie jest on o jego śmierci;]

Nike

więc tytuł jk najbardziej poprawny;] sorry za dwa posty

antiens

Tylko, że niedawno był film z Seanem Pennem z identycznym tytułem.

the_downward_spiral

a ja uważam ze pod każdym filmem zagraniczym musi być ktos taki "mądry" któremu nie podoba sie polskie tłumaczenie filmu. Jesli ci sie nie podoba to nie wiem idz do piaskownicy i zbuduj zamek bo nei wiem co ci poradzic.

Nike

Tytułów się nie tłumaczy, tylko nadaje się danej produkcji lokalny tytuł, rozumiesz różnicę?

J__Merrick

no to moze byc i nadawanie tytułu lokalnego ale i tak jak sie nie podoba to morda w kubeł !

ocenił(a) film na 7
Klocek

jak sie nie podoba to morda w kubeł, hah:) nie wiem jak to się ma do formuły FORUM jako takiej..

Nike

siema ja bym chetnie se ten filmik ogladnol ale niestety nie mam skad sciagnac moze pomozecie link na jakiegos toretna cos gdzie sa jakies zrodla ja szukalem w po necie wogle nie moge znalazlezsc :((( WIEC NAPISCIE PROSZE JAK MACIE POZDRO :)

fatjay

Tytuł "Śmierć Prezydenta " nosił polski film (bardzo dobry swoją drogą ) o 6 dniach rządzenia pierwszego Prezydenta Rp Gabriela Narutowicza który po tych sześciu dniach został zabity przez chorego psychczne malarza nienawidzącego Lewicowców

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones