Film

1987 1 godz. 55 min.
7,0 10 992
oceny
7,0 10 10992
2 497
chce zobaczyć
{"rate":5.5,"count":2}
{"id":"1165","linkUrl":"/film/Zabij+mnie%2C+glino-1987-1165","alt":"Zabij mnie, glino","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/11/65/1165/7728419.2.jpg"}
Porucznik Popczyk ściga groźnego przestępcę Malika. Więcej Mniej

Film nie jest dostępny online Zabij mnie, glino zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
nagrody
Film dostał 1 nagrodę i 1 nominację
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Groźny przestępca Malik (Bogusław Linda) ucieka z więzienia, ale porucznikowi Popczykowi (Piotr Machalica) udaje się go złapać. Gdy jednak dochodzi do rozprawy sądowej Malik (Bogusław Linda), wraz z kolegą Sewerynem (Zbigniew Zamachowski), ucieka raz jeszcze. Kontaktuje się z szefem swojej bandy, a następnie wymusza od niego pieniądze.Groźny przestępca Malik (Bogusław Linda) ucieka z więzienia, ale porucznikowi Popczykowi (Piotr Machalica) udaje się go złapać. Gdy jednak dochodzi do rozprawy sądowej Malik (Bogusław Linda), wraz z kolegą Sewerynem (Zbigniew Zamachowski), ucieka raz jeszcze. Kontaktuje się z szefem swojej bandy, a następnie wymusza od niego pieniądze. Nieoczekiwane schronienie znajduje w Sosnowcu, u przypadkowo spotkanej lekarki Doroty (Anna Romantowska). Zdobywa nowe dokumenty i próbuje zabić Popczyka. Ten jednak częściej przebywa w pracy niż w domu więc Malik zabija przypadkowo żonę porucznika i jej kochanka.

studio
Studio Filmowe Perspektywa
data produkcji
1987
tytuł oryg.
Zabij mnie, glino
inne tytuły
Rolę Malika miał pierwotnie zagrać Daniel Olbrychski. Gdy jednak ten nie mógł pojawić się na planie, reżyser Jacek Bromski w ostatniej chwili zastąpił go Bogusławem Lindą.
Krzysztof Majchrzak odrzucił możliwość zagrania Popczyka.
Zdjęcia do filmu kręcono w Warszawie (Polska).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych