film

Zakazany owoc

Keeping the Faith
2000
2 godz. 8 min.
6,6 40 224
oceny
6,6 10 1 40224
6,0 7
ocen krytyków
Dwóch przyjaciół z dzieciństwa - jeden jest księdzem katolickim, a drugi rabinem - zakochuje się w tej samej kobiecie. więcej mniej
Zakazany owoc zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Najlepsza komedia lata
Dystrybutorzy postanowili chyba, że sierpień będzie miesiącem komedii, ponieważ w tym czasie oprócz omawianego... ... czytaj więcej
false
Marcin Kamiński
Zakazany owoc
Zwiastun nr 1 1:20
nr 1 2009-11-16T11:23:19 https://fwcdn.pl/webv/12/56/11256/247927_1.11256.4.jpg https://fwcdn.pl/video/953/keeping_the_faith_2000_trailer_flv.360p.mp4

"Zakazany owoc" to debiut reżyserski cenionego aktora Edwarda Nortona. Jest to opowieść o dwóch przyjaciołach z dzieciństwa którzy zakochują się w tej samej kobiecie. Niestety, żaden z nich teoretycznie nie może się z nią związać. Księdza obowiązuje celibat, a rabin nie może wiązać się z osobą, która nie jest pochodzenia żydowskiego. Ten niezwykły trójkąt uczuciowy staje się przyczyną rozmaitych perypetii głównych bohaterów filmu.

boxoffice
$59 945 183 na świecie
$37 047 880 w USA
$22 897 303 poza USA
budżet
$29 000 000
dystrybucja
Syrena EG
studio
Spyglass Entertainment / Touchstone Pictures / Triple Threat Talent
tytuł oryg.
Keeping the Faith
inne tytuły
Po tym jak Brian całuje Annę, idzie do gabinetu i bierze łyka z pierwszej butelki i kładzie drugą do kurtki, kilka chwil później bierze kolejnego łyka z pierwszej butelki i kładzie drugą do kieszeni ponownie.
Kiedy Jake i Brian są wewnątrz sklepu ze sprzętem karaoke, rozmawiając ze sprzedawcą, możemy zauważyć w oknie, że świat na zewnątrz zmienia się od późnego wieczoru do dnia.
W końcowej części filmu, kiedy Ben Stiller mówi na audiencji o "nie byciu szczerym", zegar na sali wskazuje godzinę 7:10, osiem sekund później na zegarze widnieje godzina 7:45.

Są takie momenty w życiu każdego z nas, kiedy to ma się ochotę obejrzeć sobie romantyczna komedyjkę z cyklu "kochamy się, ale nam nie wychodzi". W tym wypadku miałam nadzieję na coś na podobnym poziomie do "Tylko miłość" lub "Bridget Jones", które to filmy oceniane są przeze mnie dość wysoko. Jak łatwo się już zapewne domyślić nieco się zawiodłam.... więcej
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • ...dla dwóch cytatów:
  1. "Powiem ci to, co wiem. Kto nas kocha - niech kocha. Temu, co nas nie kocha - niech Bóg odmieni serce. A jeśli nie potrafi odmienić jego serca - niech mu skręci nogę, byśmy poznali go po utykaniu."
  2. " Nie ma żadnego idealnego powołania. Czy będziesz księdzem, czy mężem... więcej

 • Tak, to chcę rozpatrzyć. Scenariusz.

  Obejrzałam ten film, bo byłam zwyczajnie ciekawa, jak zostanie ukazany problem 'zakazanego owocu'. I przyznam, że trochę się rozczarowałam. A oto, dlaczego:

  - dość dziwna hierarchia wartości rabina, szczególnie jeśli chodzi... więcej

  6
  • Przyjemny

   olkuolku ocenił(a) film na 7

   Kilkakrotnie widziałam ten film i zawsze wprawiał mnie w dobry nastrój a piosenka końcowa Heart of mine od paru ładnych lat jest moim "relaksatorem" w nerwowych sytuacjach ;)

  • Bardzo dobry

   marvella ocenił(a) film na 7

   Film jest po prostu ciepły. Ludzie przywykli do oglądania Nortona w nieco poważniejszych produkcjach, ale ja uważam jego rolę w tym filmie za uzasadnioną. Pomijając nawet przyjaźń z pomysłodawcą, trudno wyobrazić sobie lepszego aktora w to miejsce. Nie porównujmy komedii romantycznej do np. "Lęku...

  • Film, jest zabawny, pełen zwrotów akcji, dobrych dialogów i zabawnych tekstów. Edward Norton i Ben Stiller stworzyli zabawny duet przeciwieństw co niejednokrotnie wywołało uśmiech na twarzy. Polecam.

   1