Anne Bancroft I

Anna Maria Louise Italiano

8,2
4 900 ocen gry aktorskiej
Anne Bancroft I
Wielokrotna zdobywczyni nagród, która po debiucie w telewizji wyruszyła na podbój Hollywood. Zagrała tam w kilku filmach klasy B i wróciła do Nowego Jorku, umacniając swoją aktorską pozycję występami na Broadwayu. Ponownie zjawiła się w Hollywood jako dojrzała aktorka dramatyczna, obdarzająca kreowane przez siebie postaci głębią emocjonalną i posiadająca talent komediowy. Wystąpiła w serii znaczących filmów. Najwybitniejsze z nich to "Zjadacz dyń"; "Absolwent", gdzie zagrała bogatą uwodzicielkę, panią Robinson; "Punkt zwrotny" i "Tajemnica klasztoru Marii Magdaleny". W 1980 roku zadebiutowała jako scenarzystka i reżyserka obrazem "Grubas". Od połowy lat 80. pojawiała się na ekranie jedynie od czasu do czasu, zazwyczaj w drugoplanowych rolach, np. w "Trylogii miłosnej" i "Pełni zła". Godnym uwagi wyjątkiem była ciepła rola w "Charing Cross 84". W latach 90. grała często główne role w filmach telewizyjnych, m.in. w "Pani Cage" i "Drodze na Broadway". W 1995 roku wystąpiła w "Wakacjach w domu" Jodie Foster i "Skrawkach życia". Prywatnie w 1964 została żoną Mela Brooksa, z którym zagrała w "Być albo nie być". Para była małżeństwem do śmierci aktorki 6 czerwca 2005 roku.
więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 17 września 1931

data śmierci: 6 czerwca 2005

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 173 cm

Oscar
Zdobyła Oscar, 10 innych nagród oraz 24 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie zamężna: 1. Martin May (01.07.1953 - 13.02.1957, rozwód); 2. Mel Brooks (od 05.08.1964 do jej śmierci), syn Max (ur. 22.05.1972)
Zmarła na raka macicy w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA). Została pochowana na Kensico Cemetery w Valhalla (Nowy Jork, USA).
W 2003 roku wystąpiła w reklamie Celebrex.
Ma dwie siostry - starszą Joanne i młodszą Phyllis.

Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

nie marzył o Pani Robinson...

Cudowna aktorka!

Jako p.Robinson była wspaniała, uwodzicielska i pełna sexu. Chociaż zagrala wiele ról to jednak ta jej przyniosła największy rozgłos, jej i jej nogom

taka prawdziwa w "Jezusie z Nazaretu". Tam ją pokochałam.

... istotna postać kina lat 60 i nie tylko, świetna aktorka.
Na początku XXI w. będziemy właśnie świadkami odejścia "starej gwardii", która odcisnęła swe piętno na dziedziny filmu, muzyki, sportu itd. - wchodzi nowe pokolenie, taka jest niestety (?) kolej rzeczy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones