Ben Stiller 

Benjamin Edward Stiller

7,6
23 808 ocen gry aktorskiej
Ben Stiller
Aktor i pisarz, syn pary aktorskiej (Jerry'ego Stillera i Anny Meara). Zadebiutował w roku 1987, w filmie Stevena Spielberga "Imperium słońca", natomiast jego debiutem telewizyjnym była sztuka Johna Guare "Dom Niebieskich Liści" w wersji "American Playhouse". Pierwszym scenariuszem była dziesięciominutowa parodia "Koloru pieniędzy" Martina Scorsese. Ta krótka forma została następnie sprzedana do programu "Saturday Night Live", którego Stiller został na rok gospodarzem i scenarzystą.
Po "Saturday Night Live" Stiller prowadził własny program komediowy w MTV zatytułowany "Ben Stiller Show". Pierwsze wydania programu ucierpiały na skutek przerywania wątku przez wideoklipy i braku właściwej formy, która pozwoliłaby Stillerowi na zaprezentowanie swojego talentu. Kontynuował pracę w takich filmach, jak "Następny z rodu" (1989), "Stella" (1990) i "Autostradzie do piekła" (1992) W roku 1994 Stiller gładko przeszedł do filmów fabularnych, debiutując jako reżyser w "Orbitowaniu bez cukru" (1994), ciętej komedii o "pokoleniu X", w której wystąpił również jako aktor.
zobacz pełny życiorys

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 30 listopada 1965

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 169 cm

Teen Choice
Zdobył Teen Choice, 5 innych nagród oraz 45 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Christine Taylor (od 13.05.2000), 2 dzieci: Ella (ur. 10.04.2002) i Quinlin (ur. 10.07.2005)
W 2002 roku wygrał ranking przeprowadzony przez magazyn "In Style" na najseksowniejszego dowcipnisia.
Był brany pod uwagę do roli Willy'ego Wonki w filmie "Charlie i fabryka czekolady". Ostatecznie rolę otrzymał Johnny Depp.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

jak wyżej

Nie przepadam za tym aktorem, ale jako Walter Mitty wypadł na prawdę bardzo dobrze. Najlepszy film jaki z nim widziałem. Świetnie wcielił się w tytułowego bohatera.

Uwielbiam go. Najlepszy aktor komediowy!!!!

Wydaje mi się, że Stiller poradziłby sobie świetnie w ambitniejszych filmach, a niestety występuje głównie w średnich albo głupkowatych komediach.

Wszystkiego Najlepszego Ben! Liczę, że przed tobą jeszcze wiele dobrych produkcji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones