Falling in Love

plakat - Zakochać się (1984)

opisy filmu

(4)
  • Podczas świątecznych zakupów, Molly i Frank przypadkowo wpadają na siebie. Jeszcze nie wiedzą, że to zdarzenie całkowicie zmieni ich życie. Miesiąc później rozpoznają się w pociągu i spędzają ze osoba miłe chwile. Choć oboje są w stałych związkach, a Frank ma dwójkę dzieci, zaczynają spotykać się coraz częściej.

  • Molly Gilmore, żona lekarza i Frank Raftis inżynier budowlany , są przedstawicielami amerykańskiej klasy średniej. Żyją w szczęśliwych małżeństwach, mają po 30-35 lat, żadnych problemów materialnych. Jeżdżą codziennie podmiejską kolejką między Westchester a Nowym Jorkiem, nic o sobie nie wiedzą. W czasie przedświątecznych zakupów spotykają się przypadkowo w księgarni. W roztargnieniu zamieniają się paczkami.

  • Nowy Jork. Molly Gilmore (Meryl Streep) i Frank Raftis (Robert De Niro) podczas przedświątecznych zakupów w księgarni przypadkowo zamieniają się gwiazdkowymi prezentami przeznaczonymi dla swoich bliskich. Niebawem spotykają się w pociągu. Nawiązują romans. Choć tracą ze sobą kontakt, ich małżeństwa rozpadają się. Wkrótce dostają od losu kolejną szansę... 

  • Frank Raftis (Robert De Niro) i Molly Gilmore (Meryl Streep) codziennie dojeżdżają do Nowego Jorku tą samą kolejką. Frank pracuje jako architekt, Molly zajmuje się grafiką. Oboje mają rodziny. Pozornie nic ich nie łączy, nic o sobie nie wiedzą. Przypadek sprawia, że podczas świątecznych zakupów w księgarni przez nieuwagę zamieniają się paczkami z prezentami dla najbliższych. Od tej pory nie mogą przestać o sobie myśleć. Gdy ponownie spotykają się w pociągu, zwyczajna znajomość przeradza się w przyjaźń, a ta z kolei w miłość.

opinie i nagrody
multimedia
pozostałe