PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=93644}

Zakochany kundel

Lady and the Tramp
7,6 120 746
ocen
7,6 10 1 120746
7,5 19
ocen krytyków
Zakochany kundel
powrót do forum filmu Zakochany kundel

Ej, zauważyliście, że Lady to niby cocker spaniel, a tak naprawdę, to wygląda bardziej na
cavalier king charles spaniel? Jest nawet takiej wielkości chyba. Co Wy na to?

misiap3

Ja też to zauważyłam, cocker spaniele mają dłuższe pyszczki i są większe :))

ocenił(a) film na 8
misiap3

Też zawsze mi się wydawało, że to cavalier king charles spaniel - kolorystycznie bardziej pasuje. Cocker spaniele są jednobarwne, a cavaliery wielobarwne - Lady była wielobarwna.

ocenił(a) film na 9
misiap3

No właśnie - krótszy pyszczek niż cocker przede wszystkim. No i tak jak Trojden zauważył, Lady jest "kolorowa".
Powinno się wprowadzić korektę do opisu filmu :)

majka95k

Niestety sam Disney zdaje się twierdzi, że to Cocker, więc zmiany w opisie są raczej bez sensu.

ocenił(a) film na 9
misiap3

Hmm... Disney'owi przydałaby się lekcja o rasach psów ;-)
Z drugiej strony rysownicy chyba wiedzieli, na jakim psie opierają swoje szkice... Chyba że po prostu rysownik Lady postanowił na pewnym etapie pracy "przerobić" to i owo, by wydawała się bardziej bajkowa i sympatyczniejsza i tym samym upodobnił ją bardziej do cavaliera. Albo najzwyczajniej w świecie nikt nie znał się zbyt dobrze na rasach i cavaliera nazwano cockerem ;)

ocenił(a) film na 10
misiap3

Dokładnie na to samo zwróciłam uwagę :) To chyba przez to że strasznie chcę mieć pieska i wybrałam Cavaliera King Charla Spaniela :) Wydaje mi się że użyli tej nazwy dla tego że jest krótsza i łatwiejsza ( tutaj chodzi mi najbardziej o dzieci ) .

misiap3

Disney twierdzi, że to cocker spaniel amerykański, nie angielski. O tym sie w Polsce raczej nie mówi. Faktycznie, amerykański nawet przypomina budowę Lady, z tym, że w latach kiedy toczy sie akcja filmu, cocker spaniel amerykański nie był jeszcze uznaną rasą. Twórcy szorowala sie prawdopodobnie na nim ale tak, jak mówicie, nie podpisali sie wiedza na temat ras psów. Z kolei cavalier pasowalyby jak najbardziej, zarówno umaszczeniem, budową jak i wielkością. :) Od paru lat obstaję za wersją, że twórcy popełnili błąd logiczny a Lady tak naprawdę jest cavalieriem.
W ramach ciekawostki: zarówno cocker spaniel angielski jak i amerykański mogą być dwu lub trzybarwne, nie tylko jednolite. :)
Pozdrawiam i cieszę sie, że ktoś jeszcze prócz mnie zwraca uwagę na takie rzeczy! :D

ocenił(a) film na 8
flat03

Według mnie Lady jest cocker spanielem angielskim, tyle że namalowano jej krótszy pyszczek (zapewne tak ładniej wygląda) i trochę pofantazjowano z kolorem sierści (cockery mogą być złote (tj. całe jasnobrązowe, moja sunia jest jasnobrązowa i ma "blond" uszy ;)), czarne, ciemnobrązowe, biało-czarne, biało-brązowe, zdarzają się też takie, które mają na sobie nawet trzy kolory, ale to już rzadziej, taki typowy spaniel ma zwykle jeden). Nie widziałam też spaniela z takim biegnącym przez sam środek pyszczka paskiem w innym kolorze, choć zapewne jest to możliwe (zważywszy na możliwość umaszczenia tych psiaków, jak i...fantazję disneya :)). Jeśli chodzi o wzrost, Lady spełnia kryteria wybiegowego cockera. Porównałam jej wzrost i wielkość mebli w bajce do wzrostu mojego psa, i mam wrażenie, że pod tym względem są identyczne. Możliwe, że pomylono Lady z cavalierem, ale Lady wcale nie jest tak mała, choć może tak się zdawać, ponieważ rzadko można trafić na taki "idealny" egzemplarz. Wiele razy pytano mnie czy moja sunia nie ma rodowodu, ponieważ wszystkie te kryteria wybiegowe spełnia, jednak zawsze gdy spotkałam innego cocker spaniela jest on od niej wyższy (bez względu na płeć). Na to, że Lady jest cockerem angielskim wskazuje jeszcze to, w jaki sposób układa się jej sierść (wpiszcie w grafice google po kolei – cavalier, cocker spaniel amerykański i cocker spaniel angielski), wyraźnie widać, ze pod tym względem jest angielskim spanielem. Także jej uszy należą do tej rasy – bardzo długie (najdłuższe z wcześniej wymienionych ras ma oczywiście cocker spaniel angielski). No i ogonek – na pewno cocker spaniela (kiedy jeszcze obcinanie nie było zakazane).

KarolinaMovie

Zapewne masz rację. :) Trochę tylko szkoda, że twórcy poszli na łatwiznę i nie zagłębili się w historię rasy, bo ich główna bohaterka jest rasy, która wówczas nie była uznana.
Jeśli chodzi o umaszczenia to oczywiście, cockery mają spore zasoby (i krótki ogon także wskazuje an to, że Lady jest ich przedstawicielką).
Jeśli chodzi o cavaliery, osobiście jestem szczęśliwa posiadaczką takiego i jeśli wpiszesz w google ,,cavalier ruby" to pojawi się rudy cavalier, czasem z białymi odmianami (które w większej ilości są uznawane za wadę eksterierową).
Tak więc trudno określić, na której rasie dokładnie bazowali twórcy, zapewne na cockerkach angielskich jak mówisz. Szkoda tylko, że jak wspomniałam, popełnili przy tym błąd logiczny (poza faktem, że rasa cocker spaniel angielski nie istniała w roku, w którym toczy się akcja, w latach kiedy już była uznana jej wygląd różnił się od obecnego eksterieru angoli). :)

misiap3

Lady nie jest ani cocer spanielem ani cavalierem... to jest amerykański cocer spaniel disney jest profesjonalny i takiego błędu by nigdy nie popełnił.

misiap3

To spaniel amerykański

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones