PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=478499}

Zero

6,8 15 962
oceny
6,8 10 1 15962
6,1 7
ocen krytyków
Zero
powrót do forum filmu Zero

Film obejrzałem przeszło rok temu. W tym czasie obejrzałem dosyć dużo polskich produkcji. Zarówno tych ambitnych, jak i tych "podszytych" komercją.... "Zero" należy do tego gatunku kina, które wpada do głowy i trudno się go "pozbyć". Przedstawione w nim ludzkie motywacje zapadają mocno w pamięć.

gandhi35

Jeden z najlepszych polskich filmów w pokomunistycznym kinie.

RAB

Ogladajac ten film spodobalo mi sie to ze w podobny sposob ukazano losy bohaterow jak w filmie SENNOSC. Ciezko sie doczepic do tego filmu bo wszystko jest przyzwoicie zagrane i zmontowane tylko koncowke mogli troche zmienic ale tak chcieli scenarzysci i tak zostalo. Film ukazuje zycie w POLSCE takim jakie jest bez upiekszen czy podkoloryzowan. KAZDA Z POSTACI TEGO FILMU SPRAWIA WRAZENIE JAKBYSMY ICH ZNALI LUB MIJALI NA ULICY. Za to nalezy sie uznanie tworcom i wykonawca filmu ze zrobili film o NAS SAMYCH czyli ZWYKLYCH POLAKACH. Jesli SENNOSC ci sie podobal polecam obejzec ten film! DZIEKI ZA UWAGE!

ocenił(a) film na 8
punisher822_filmweb

No, może porównanie z "Sennością" nie do końca trafione. Chyba, że w aspekcie czysto komercyjnym, tzn. tak jak napisałeś na końcu - jeśli komuś spodobała się "Senność", to "Zero" również będzie w jego guście. Bo jeśli chodzi o podłoże, to w "Senności" upatrywałbym ciut większego moralizatorstwa i końcowego przesłania, podczas gdy "Zero" traktuje o życiu w sposób bardziej opisowy, obrazowy. To takie w miarę wierne przedstawienie codziennej rzeczywistości (nie mówię, że "Senność" nie), z którą stykamy się każdego dnia, a z której w gruncie rzeczy nie zdajemy sobie do końca sprawy. Bo chyba mało kto uświadamia sobie każdego dnia, jaki wpływ jego zachowania, gesty czy słowa wpływają na innych...?

szymonka

Porownalem SENNOSC do filmu ZERO nie fabularnie czy scenariuszowo ale chodzilo mi o sposob przeskakiwania z historii jednego bohatera na drugiego.Wiem ze nie kazdy lubi filmy gdzie opisuja historie roznych bohaterow w tym samym czasie ale mi osobiscie sie to podobalo.Nie wiem czy widziales ale jest tez inny wmiare nowy film tez ukazujacy w tym samym czasie losy kilku bohaterow a nazywa sie TRZY MINUTY 21:37.Naprawde kawal swietnego filmu i jak nie widziales to zobacz go w spokoju i skupieniu.Rewelacyjna rola B.LINDY.Film z moralem i przeslaniem a wszystko zgrabnie osadzone w godzinie i dniu smierci J.P.DRUGIEGO.Ciekawi mnie co napiszesz bo zobaczeniu tego filmu i czy sie spodoba.

ocenił(a) film na 8
punisher822_filmweb

Dzięki za polecenie. Jeszcze nie widziałem, ale jak tylko wpadnie mi w ręce niewątpliwie obejrzę i sklecę parę zdań. Swoją drogą z początku "Zero" bardzo przypominało mi "Miasto gniewu" - także bardzo dobry obraz. Nawet dużo lepszy od "Zera" a to przez fakt nastawienia głównie na emocje bohaterów i całościowe przesłanie. Jeśli nie widziałeś, to w ramach rewanżu także polecam!

szymonka

Mialem juz przyjemnosc obejzenia MIASTA GNIEWU a film TRZY MINUTY 21:37 jest do obejzenia na YOUTUBE

ocenił(a) film na 8
punisher822_filmweb

Właśnie jestem świeżo po projekcji. Moje przysłowiowe 3 grosze tutaj: http://www.filmweb.pl/film/Trzy+minuty.+21%3A37-2010-479730/discussion/Chora+Pol ska+Rzeczywisto%C5%9B%C4%87,1868713

ocenił(a) film na 8
gandhi35

Oglądałam ten film ponad 4 lata temu i mocno utkwił mi w pamięci. Ciągle czekam na jego emisję w TV.

czubajka_filmweb

daje znać, że właśnie leci w telewizji XD

ocenił(a) film na 8
idiotka_3

dzięki :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones