PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=785565}

Zwykli obywatele

The Domestics
5,5 3 162
oceny
5,5 10 1 3162
Zwykli obywatele
powrót do forum filmu Zwykli obywatele

Kolejna dystopijna opowieść osadzona w nieodległej przyszłości. Założenia filmu (początek) są trochę naiwne, żeby nie powiedzieć niedorzeczne, ale później historia rozwija się w miarę składnie. W filmach tego typu trudno uniknąć poetyki Mad Maxa, która momentami jest aż nazbyt wyraźna, groza przeprawy do Milwaukee nasuwa wspomnienie "Alei Potępienia", z kolei ostatnie kadry przywołują niezapomnianych bohaterów "Bonnie and Clyde". Bądźmy jednak szczerzy - nie jest to arcydzieło, choć ogląda się w miarę bezboleśnie, jednak nawet zagadnienie, jak zachowają się ludzie w chwili okrutnej próby jakości ich człowieczeństwa, wydaje się nazbyt naiwne, by silić się na poważną, filozoficzną odpowiedź.
Krótko mówiąc: fire-and-forget!

ocenił(a) film na 5
Julian_Mach

Spoko do obejrzenia jak nie masz co robić ale momentami to wieje taką nudą, że aż grzmi mi za oknem. Na plus na pewno to, że nie poruszali zbytnio wątku skąd to się wszystko wzięło gdyż zagłębianie się w takie tematy często przerasta twórców i wychodzi z tego kicha. Jako fan post-apo i sci-fi w pierwszej kolejności jednak nie mogłem dać więcej niż 5/10. No może dam 6/10 jeśli wezmę pod uwagę, że to film klasy B.

ocenił(a) film na 6
Sharimsejn

+Sharimsejn
Moja ocena na "6" wynikła dokładnie z tego powodu, o którym wspominasz - klasa "B". Gdyby ktoś udawał, że to film klasy "A" i, co najgorsze zatrudnił jakieś gwiazdy robiące dobrą minę do złej gry (a może i dobrej, ale w shicie), to bez wahania dałbym "4". Z drugiej strony wyobraź sobie taką obsadę:
- w roli dobrego/złego Murzyna oczywiście Wesley Snipes. Gdyby miał napięty grafik, to Eddie Murphy.
- mąż to Nicolas Cage
- na żonę typuję Paris Hilton, jako posiadaczkę jednej z najgłupszych twarzy w historii ludzkości.
Oczywiście w roli przywódcy jednego z gangów mógłby z powodzeniem wystąpić Gerard Depardieu, albo Karolak, dla mnie bez różnicy. Nie chciałbyś zobaczyć takiego blockbustera? Ja tak!
Co do post-apo i SF, to też uwielbiam takie filmy (i literaturę), ale chyba niewiele jest wartościowych produkcji. PZDR!

ocenił(a) film na 6
Julian_Mach

Takie smętne pierdoły piszesz w komentarzu, a oczekujesz wartościowych produkcji?

ocenił(a) film na 6
Sony_West

Dziękuję za ocenę moich starań, ale który komentarz ze "smutnymi pierdołami" masz na myśli?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones