Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale można podać też tytuł całkowicie nieznany i w razie potrzeby dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
1. Zagadki standardowo tworzymy do polskich wersji tytułów z bazy FW. Jeśli natomiast ma być odgadnięta wersja oryginalna lub obcojęzyczna filmu posiadającego również polski tytuł, wtedy należy to zaznaczyć w zagadce.
2. W zagadkach lub w podpowiedziach do nich nie używamy słów występujących w tytule (nawet w jakiejś odmianie), zastępujemy je pasującymi synonimami.
3. Kto odgadnie, zadaje kolejną zagadkę.
4. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie każdy chętny może ją przejąć.
5. Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę (możemy zaznaczyć, że to "tymczasowa"), a do potwierdzenia tamtej wcześniejszej lub do dalszego zgadywania wracamy po powrocie autora, który może przepisać zagadkę jeszcze raz, aby była widoczna.
6. Ważne! Jeżeli nie masz czasu to napisz jak najszybciej "Oddaje", lub zadaj prostą z dopiskiem - "Bez potwierdzenia".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło będzie gdy dorzucisz coś sam od siebie.
8. Zagadkę publikujemy jako odpowiedź na temat, unikniemy dzięki temu niepotrzebnego bałaganu.
9. Uwaga - to nie jest miejsce do poszukiwania zapomnianych tytułów, z takimi wpisami zapraszamy na stronę główną forum...
▼▼▼

FankaKinomanka

teoretycznie ale to takie samo stwierdzenie jak Prawda, Miłość... itp ;)
nie wierz w to... właśnie się wybieram do kasyna... to po co będę szedł jak tak? ;)

VanKert

Hehe, postaw 13 czarne w moim imieniu w takim razie ;)

FankaKinomanka

pewnie 1$? ;)

VanKert

No wiesz, żebyś w razie czego za dużo nie przegrał ;D
Nie chce Cię naciągać na koszty :)

FankaKinomanka

hmmm, eee, zaraz.. to mi nie oddasz??? :) ;)

VanKert

Nie ;)

Ale zyskiem dzielimy się 50/50 ;P

FankaKinomanka

uczciwie! ;)

FankaKinomanka

Dzięki:)


Oddaję.

FankaKinomanka

ale jak koń to Pewniak :) ;)

VanKert

Nie koń, ale faktycznie to pewne ;)

FankaKinomanka

zdaje się, że pewne jest tylko to, że nic nie jest pewne ;)

VanKert

Zapewne... ;))

Montago

ZAGADKA (częściowa sklejka):

między pierwszą literką
i uciechą

VanKert

podpowiedź: te "między" to troszkę jak z literkami w abecadle czy też z sortowaniem

VanKert

3 wyrazy tytułu, sklejony jest przedni...

VanKert

opowiem na przykładzie o jakie "między" mi chodzi bo to dość odległy synonim, dwuwyrazowy, może nie zawsze dokładny...
miast odbyć podróż między Wałbrzychem a Wrocławiem można przebyć odległość ... Wałbrzycha ... Wrocławia ;)

VanKert

"Oda do radości".

arma

tak jest :)
brawo! :)

VanKert

:-)

Oddaję.

VanKert

Hmm ;)

Montago

ZAGADKA:

ból głowy, pragnienie, światłowstręt, nadwrażliwość na hałas miasta, nudności, biegunka, uczucie rozbicia, apatia, problemy z koncentracją, bezsenność, osłabienie, brak łaknienia lub nadmierny apetyt, dreszcze, potliwość, zaburzenie funkcji motorycznych (drgawki, zaburzenia równowagi), rozdrażnienie i depresja...

VanKert

Skutki uboczne?

FankaKinomanka

nie :)
ale ilość wyrazów tytułu się zgadza ;)

VanKert

Jak nie, jak tak :P ;)

FankaKinomanka

ogólnie tak... :P
ale to ma swoją nazwę :P
i w tekst wplotłem drugi człon tytułu, a jakże ;)

VanKert

To brzmi jakbyś miał kaca ;P

FankaKinomanka

no to już połowę tytułu masz... :)
skup się na pierwszych 4 objawach ;)

ból głowy, pragnienie, światłowstręt, nadwrażliwość na hałas miasta... :P

VanKert

Kac Vegas? ;)

FankaKinomanka

ano :)
wyraźnie napisałem w opisie ...., ...., ....., ..... miasta ! ;)
brawo :)

VanKert

No i to miasto mnie do celu zaprowadziło ;)

FankaKinomanka

no to chyba czas powoli spać :)
pappa

VanKert

Przecież Ty nie śpisz w nocy tylko filmy oglądasz ;D

Paaaa :)

VanKert

dałaś 7/10, Monti dał 3/10... ciekawe czemu, pewnie miał podobne problemy i film mu o nich przypomniał ;)

VanKert

Bo mnie nawet rozśmieszył, co nieczęsto się zdarza jak komedie oglądam ;)

FankaKinomanka

ja dałem mu 6/10 i w sumie powinienem zmienić już tam ocenę... za pierwszym razem stwierdziłem, że trochę głupi ale ??? - zasługuje wg mnie już na 7 skoro z chęcią obejrzałem go jeszcze ponownie i chyba nawet lepiej się bawiłem... ;)

Montago


Zagadka.


Jesteś na "robocie", właśnie przeskoczyłeś(aś) płot chcąc włamać się do domu/chałupy amerykańskiego rednecka, myślisz że wszystko pójdzie gładko, gdy nagle słyszysz szczekanie, a za chwilę dobiega Cię głos właściciela mówiącego... ( ??tytuł?? ).

Montago

"Ręce do góry" to pewnie za proste... powinno być Łapki w górę, śmieciu... ;)

VanKert

Za proste, ale oczywiście trop dobry.

Montago

a jeśli pies jest ważny to.... jeszcze nie wiem... pewnie coś ze spuszczeniem psa :) ;)

VanKert

Ważny ;) Pies i "powód" Twojego wyżej podanego tytułu ;)

Montago

coś do pieska mówi?
mam taki tytuł: "Zabij swój obiad" ;)

VanKert

Nie ;)

Choć gdyby część zagadkowego tytułu została zrealizowana, to ten tytuł byłby jej efektem :P

Montago

Szukaj człowieka?

czy może jednak mówi do nas??

VanKert

Mówi do nas ( do osoby, l.p. ).

Montago

ok... może powiedzieć wiele rzeczy a tytułu nie kojarzę... szukałem trochę i nie znalazłem więc pytanka może?
1) coś z gryzieniem? odgryzieniem?
2) z nieruszaniem się bo ... ?
3) coś w stylu wynocha bo ... ?
4) coś mamy zrobić z rękami/łapami lub nogami bo ...?

VanKert

Np.
"Nie ruszaj się"
"Ani kroku dalej"

Montago

występuje słowo "pies" w jakiejkolwiek odmianie? albo zdrobniale, jakkolwiek? pytam bo nie znajduję...

VanKert

albo w liczbie mnogiej?

Montago

sprawdziłem "jeszcze" - tu nic nie ma...

może coś w stylu: wracaj, zawróć... bo... ?
np. "Go home. Wracaj do siebie"

ale mniej więcej wiem, że jest groźniej, heh ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones