Zasady gry - dla nowych użytkowników ;) starym wyjadaczom nie trzeba już przypominać :)
1. Gra polega na przedstawieniu 3 znaków szczególnych filmu. Najlepiej jakieś krótkie słowa/zwroty.
2. Nową zagadkę wrzuca ten, co odgadł ostatnią, dopiero po potwierdzeniu odpowiedzi przez zadającego.
3. Film musi mieć minimum 5000 głosów, w wyjątkowych okolicznościach może mieć mniej. Najlepiej, gdyby ktoś z aktywnie grających miał go w obejrzanych filmach.
4. Jeżeli nikt z aktywnie grających nie oglądał danego filmu, mile widziane są podpowiedzi. Niekoniecznie od samego początku, ale dobrze by pojawiły się gdy są kłopoty z zagadką.
5. Zagadkę piszemy jako odpowiedź na temat! Pozwala to uniknąć niepotrzebnego bałaganu.
6. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie mniej zastojów.
7. Jeśli gracz zadaje zagadkę a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub dalszego zgadywania wracamy po powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
8. Jak nie masz czasu zadać zagadki, napisz "Oddaje", lub zadaj prostą z dopiskiem "Bez potwierdzenia".
9. Można rozmawiać ile wlezie także o filmach, o fabule, polecać sobie dobre tytuły, gadać o aktorach. Jak za dużo się będzie chciało zdradzić z fabułą/scenami to można napisać z boku komentarza, że uwaga spoiler!.
10. Dobrze mieć większość z aktywnych uczestników w znajomych (ale też trzeba uważać na trolle i kolekcjonerów znajomych), usprawnia to odgadywanie zagadek i łatwiej uniknąć zadania filmu, którego nikt nie widział.
▼▼▼

TheNaturat_2

Ale tu pustki, znam to? Asiu, czemu nie grasz w tytuły?

Xandria

Ja już w nic nie gram bo nie mogę się dostosować do tych zagadek. Np na tej grze ze screenami zadawane są zazwyczaj filmy, które widziało 500 osób i każdy ma gdzieś czy ktoś to odgadnie. W grze w tytuły zagadki są już tak wymyślne, że mnie się nawet zastanawiać nad tym nie chce bo mi czasu szkoda.
Zresztą wszędzie już wieje nudą bo prawie nikt nie zagląda.

Widziałaś ten film.

TheNaturat_2

Hmm moze Eurotrip? Ps. Mi chodzilo o gre gdzie sie tytul opisuje a nie screeny:)

Xandria

Wydaje mi sie, ze to o tej wlasnie grze w tytuly Joanna napisala, ze tytuly sa tak wymyslane ze jej sie juz nie chce myslec.

czarna404

Dokładnie

Xandria

Tak, to Eurotrip

TheNaturat_2

Lato jest, ładna pogoda, to i ludzie mniej siedzą na necie. ;)

A co do Twojej opinii nt. gry ze screenami to nie masz racji, bo dużo zadawałem zagadek i zdecydowana większość to były przeboje światowego kina i zawsze mnie obchodziło, czy ktoś zgadnie czy nie.

Odnośnie gier opisowych to się zgodzę, nieraz nawet trudno mi znaleźć zagadkę, bo ludziom nie chcę się zaanonsować, że jest to początek zagadki, tylko piszą jakieś zdania do których pasuje 15 odpowiedzi i tak naprawdę prawidłowe rozwiązanie zależy od widzimisię autora.

ivaxxavi

To byłeś w mniejszości :)

Montago

Operacja serca
Sztuczne relacje rodzinne
Jedzenie spaghetti

Xandria

Hm.. ja?

czarna404

Niestety nie

Xandria

A ja?

Xandria

Opiekowanie sie kims z poczucia winy
Rodzina z dwójką dzieci

Xandria

Zabicie świętego jelenia?

Xandria

Po pierwszych trzech podpowiedziach myślałam o Alpach.

Montago

Oddaję

Montago

Zagadka:

nieudany zamach terrorystyczny;
kobieta traktowana przedmiotowo "w imię sprawy"...
...całuje dłoń ukochanego po tym, gdy ją posiadł.

arma

...po wszystkim ląduje w szpitalu psychiatrycznym, a to tylko "dzieje jednej" z postaci...

arma

Gorączka A.Holland

sebastian99

Jedyne co miałabym ochotę dodać, to cudzysłów. Tylko tych kilka drobnych kreseczek brakuje mi do pełnego zachwytu.

Montago

Dwie zagadki podróżnicze:

ZAGADKA 1:

Taormina porównana przez Iwaszkiewicza w sonecie do białego motyla
oraz
https://66.media.tumblr.com/tumblr_lq6xe55Cxk1qep93so1_500.jpg

ZAGADKA 2:

Fernando Pessoa;
Alfama.

arma

" Gra polega na przedstawieniu 3 znaków szczególnych filmu. Najlepiej jakieś krótkie słowa/zwroty."

???

ivaxxavi

W takim razie anuluję.
Zadowolony?

arma

Hahaha "anulowano" :D

Mnie to tam rybka, ale zamiast strzelać focha i anulować można by przenieść zagadkę do właściwego działu. Ale zrobisz jak zechcesz. :P

arma

Może tylko dopowiem, że z pierwszą zagadką nikt nie powinien mieć większego problemu, odnośnie drugiej liczyłam na Zweisteina.

arma

Czy odpowiedzią w drugiej jest nazwa miasta?

Malgosia_Jakastam

Gwoli wyjaśnienia, jest to zagadka umieszczona we właściwym miejscu. Wymienione przeze mnie elementy pojawiają się w filmie, a że są tylko dwa...
Na początek wydały mi się wystarczające.

Tak, w tytule występuje miasto.

arma

1. Sycylia
2.. Lizbona
?

Ale to pewnie zbyt proste, zwłaszcza, że żadnego z tych filmów nie widziałam.

Malgosia_Jakastam

1. Te produkcję widział chyba każdy, a przynajmniej każdy powinien ją kojarzyć. I tak, akcja została umieszczona na Sycylii.
2. Tak, o to miasto chodzi, acz film ma specyficzną nazwę.
Pessoę czyta bohater, a "Alfama" to również tytuł utworu pojawiającego się w tym wyjątkowym obrazie.

arma

1. ,,Malena" ?

Malgosia_Jakastam

Tak jest!
Niepotrzebnie się niżej rozpisałam.
A tu zestawienie:
https://kukulturze.pl/wp-content/uploads/2019/07/333.jpg

arma

O widzisz! Tak naprawdę wcale tej kobiety nie brałam pod uwagę ;) Faktycznie podobne. A filmu nie widziałam :)

Malgosia_Jakastam

Myślę, że nawet jeśli nie widziałaś filmu, to akurat postać Maleny kojarzysz.

arma

No właśnie nie kojarzyłam. Ale to znak, że chyba czas nadrobić zaległości, zwłaszcza, że uwielbiam Monicę. Kojarzyłam jedynie sam portret, ale nie umiałam go niczemu przypisać.

Malgosia_Jakastam

Ad. 1.
Z jaką postacią filmową kojarzy Ci się kobieta z obrazu?
Zwróć uwagę na uczesanie, kolor włosów...papieros.

arma

Z Marleną Dietrich ;) tzn. z aktorką. Tylko, że ona nie była ruda...

Malgosia_Jakastam

Patrz wyżej.

arma

Tak, tak, już wcześniej zerknęłam ;)

Montago

Filmy z TOP 500

ZAGADKA 1:

piórko
i
https://www.youtube.com/watch?v=0uuYicF9eUg


ZAGADKA 2:

Pinokio
i
https://www.youtube.com/watch?v=qEXyPSBYbMA

arma

"Gra polega na przedstawieniu 3 znaków szczególnych filmu" :P

Piórko, bombonierka i jaka jest trzecia podpowiedź do tego "Forresta Gumpa" ?

ivaxxavi

Jak widać wystarczyły dwa elementy. Trzeci okazał się zbędny.

arma

Co Ty za zagadki dajesz? Co z tego ze starczyly? Wybacz Ale to nie ta gra. Prosze sie stosowac to zasad gry a nie robic smietnik.

czarna404

Masz zupełną rację. To nie miejsce dla mnie. Bawcie się dobrze.

arma

No jak uwazasz. Ja w kazdym razie tego nie napisalam.

arma

Daj spokój, nie ma się o co obrażać, lepiej podaj jakąś podpowiedź do tego Pinokia i telefonów, bo nic nie mogę skojarzyć ;)

ivaxxavi

Rozwiązałeś jedną z moich zagadek na podstawie tylko dwóch i w dodatku tak nieoczywistych w tej grze skojarzeń. WOW! WOW! WOW! To naprawdę robi wrażenie i nie piszę tego z przekąsem.
Stokrotne brawa!
Pozwoliłam sobie zadać (niezgodnie z regulaminem) aż dwie, więc drugą można spokojnie zignorować...
ACZ
jeśli znajdzie się osoba z pomysłem na powiązanie Pinokia z telefonami, jak najbardziej i z miłą chęcią się ustosunkuję.

arma

Nos (długi, bo kłamstw było tam sporo) do telefonów (podsłuchy) miał Hackman w Rozmowie.

zweistein

Brawo! O kłamstwa tu chodzi.. zagadkowy film jest utkany z kłamstw...
Zdecydowanie nowszy od zaproponowanego przez Ciebie i jak wspomniałam znajduje się w TOP 500.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones