Cześć ! Szukam filmu, wydaje mi się, że był to film wojenny ale pewny nie jestem. Przypuszczam, że II wojna lub po. Film opowiadał chyba o losach jakiegoś chłopca/nastolatka porwanego do jakiegoś azjatyckiego obozu jenieckiego (prawd. japońskiego), obok obozu było lotnisko, gdzie szkolili się piloci. Pamiętam kilka scen:

- Dzieciak na początku filmu siedział w rozbitym samolocie stamtąd go chyba porwali.
- Bawił się przez płot obozu z jakimś młodym Azjatom modemem samolotu.
- Japończyk nie mógł wystartować samolotem w czasie bitwy, albo ataku na obóz.
- Japończyk w czasie odbijania obozu przez amerykanów chciał pokroić szablą pomarańcze temu głównemu bohaterowi, ale amerykanie z jakiegoś chyba jeepa go zastrzelili.

Jeżeli komuś coś świta to prosiłbym o pomoc :)

Filmweb A. Gortych Spółka komandytowa
Dominik_K_filmweb

moze taki https://www.filmweb.pl/film/Imperium+S%C5%82o%C5%84ca-1987-1221

uncut

Tak ! Szybko poszło. Dzięki :)