Rzucam temat i to myślę, że dość kontrowersyjny.... ;-).

Jak pewnie zauważyliście, żywy relikt komunizmu znaczy reżimowa telewizja publiczna (hę od razu widać moją olbrzymią przychylność do tej instytucji) kończy w tym roku 50 lat. Czyli można by rzec, wchodzi w wiek emerytalny...

Nie wiem jak Wy, ale ja życzę TVP szybkiego przejścia na emeryturę, bo to co tam się wyprawia to od irytuje nie tylko mnie, ale i parę innych osób nawet na tym Wortalu. (moze ktoś mnie poprze ;-D). Ja już pomijam fakt, że programowo TVP nie spełnia żadnych moich oczekiwiań. Jedyne co w tym roku będę oglądał to "Wiedźmin" i może kiedyś się doczekam, że puszą nowe odcinki "Z Archiwum X", choć nie zdziwię sie jak Polsat będzie szybszy ;-).

No ludzie, ale właśnie, czy to aby nie za mało jak na PŁATNĄ telewizję publiczną? Może by tak wprowadzić karty kodujące, jak na Cyfrze. Ciekawe ile osób by płaciło za tą wręcz zdumiewającą ilość filmów i innych ciekawych programów.

Pomijam fakt, że nawet informacyjnie TVP leży daleko w tyle za TVN, zwłaszcza za TVN24. Warto dodać też, że niektóre komentarze w "Wiadomościach" są zupełnie nie na miejscu. Nie wiem, kto to komentował ostatnią wizytę Kim Dżong Ila w Rosji, ale z pewnością nie był to obiektywny dziennikarz. Rozumiem, że Korea Północna może być dla niektórych skansenem, ale niech nie robią z tego komedii, w końcu to wiadomości. Druga sprawa to obchody podpisania porozumien sierpniowych. W TVN i Polsacie (i jeszcze w radiu), mówiono, że obchody w tym roku były wyjątkowo skromne. Tymczasem w Wiadomościach w TVP1 powiedziano, że były wyjątkowo uroczyste itp. I jak tu im wierzyć?

Skoro TVP nie spełnia nawet roli informacyjnej, to jaką? Najlepszy serial Reality Show - Relację z Wiejskiej przeniesiono do TVP3 i tam, okazuje się, że często jak przemawiają posłowie opozycji to akurtat przypadkiem leci opóźniony Kurier. Fajnie, ale czemu mamy za to płacić?

Wiem, że mój marudzacy post niczego nie zmieni, ale liczę na to, że choć ktoś mnie poprze w tezie, iż istnienie PŁATNEJ TELEWIZJI PUBLICZNEj, przynajmniej w Polsce jest całkowitym bezsensem. Chyba, że mnie zwolnennicy płacenia Abonamentu zabijją ;-).

Pozdrawiam
LS

Lord___Sidious

TVP na emeryturze...
Cóż drogi Sidiousie, trudno się tu z tobą nie zgodzić. Pominę już przykry temat 2TVP i jej programu kulturalnego - biesiady, balllady, jubleusze oraz nieinteresujące mnie informacje (choć nadal bardziej lubię oglądać Wiadomości i Teleexpress niż Fakty... ;-P).

Ja szukam w telewizji rozrywki związanej z filmami, a takowej ani w telewizji publicznej ani prywatnej. No, jest taki program AleKino!, który chyba jako jedyny trzyma klasę...

1 i 2TVP:
Jeśli leci już film, to najczęściej jest to nieciekawa produkcja ostatnich lat, albo setny raz powtarzany hit. Dobre stare filmy są, w dodatku dużo... Ale kto o północy będzie zastanawiał się nad przesałniem Viscontiego?! Cykle filmowe puszczane są zbyt późno...

TVN, Polsat... itd.
Najczęsciej puszczane są głupawe komedie albo filmy akcji - szkoda... W dodatku przerywane reklamami. Pojawiają się też filmy dobre, w nieco przystępniejszych godzinach niż chociażby na Jedynce.

HBO
Zawiodłem się, raz na miesiąc ciekawy film - a tak to powtórki, słabe produkcje ostatnich lat. Już Canal+ wydaje mi się stacją lepszą...

Poza tym nie można wierzyć programowi tv, jeśli nagrywa się filmy. Projekce przesuwają się nawet o 30min... I to często, z ostatnich 10 filmów, tylko 5 nagrało mi się w całości - a nastawiałem z nadwyżką conajmniej 15minutową...

Reality Show, teleturnieje, seriale... Pisać o tym nie mam siły - wystarczy spojrzeć do Gazety Telewizyjnej czy innego progamu tv... Jest słabo...

Pozdr

Lord___Sidious

LEPPER TV
jeszcze kilka lat takiej polityki jak jest teraz i powstanie kolejna stacja
LEPPER TV i wtedy publiczne programy umrą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones