"White Night": Joseph Gordon-Levitt i Chloe Grace Moretz w filmie o masakrze w Jonestown

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22White+Night%22%3A+Joseph+Gordon-Levitt+i+Chloe+Grace+Moretz+w+filmie+o+masakrze+w+Jonestown-145369
"White Night": Joseph Gordon-Levitt i Chloe Grace Moretz w filmie o masakrze w Jonestown
źródło: Getty Images
autor: Gregg DeGuire
Joseph Gordon-Levitt ("Proces siódemki z Chicago") i Chloe Grace Moretz ("Matka/Android") zagrają główne role w psychologicznym dreszczowcu "White Night". To opowieść o osławionym kaznodziei Jimie Jonesie oraz jego sekcie Świątynia Ludu.

Jim Jones i masakra w JonestownJones założył Świątynię w Indianapolis w 1955 roku jako propagandową tubę chrześcijańskiego socjalizmu. W 1970 roku odrzucił jednak tradycyjne chrześcijańskie wartości i ogłosił się Bogiem. Z dala od wścibskich rządowych oczu, w Jonestown, założył komunę, którą zamienił w "socjalistyczny raj, wolny od zewnętrznych wpływów". W listopadzie 1978 rząd wysłał na miejsce delegację, z kongresmanem Leo Ryanem na czele, którą zwolennicy Jonesa zamordowali w serii zamachów. Po tych wydarzeniach Jones doprowadził do masowego samobójstwa członków sekty. Pochłonęło ono 918 istnień (w tym 304 dzieci).  

Gordon-Levitt wcieli się w Jonesa. Moretz przypadła z kolei rola Debory Layton, która należała kiedyś do grona najbardziej zaufanych osób w otoczeniu kaznodziei. Z czasem zmieniła jednak zdanie o swoim idolu i postanowiła opowiedzieć prawdę o tym, co wydarzyło się w Jonestown.

GettyImages-1051928062.jpg Getty Images © Sean Zanni


Za kamerą stanie Anne Sewitsky ("Skandal w brytyjskim stylu"). Scenariusz pióra  Williama Wheelera ("Ghost in the Shell") powstał na podstawie wydanych w formie książki wspomnień Layton. Realizację filmu sfinansuje studio FilmNation Entertainment ("Obiecująca. Młoda. Kobieta.", "Spencer"). Zdjęcia mają rozpocząć się wiosną.  

Joseph Gordon-Levitt vs Leonardo DiCaprio


Przypomnijmy, że "White Night" to nie jedyny film o masakrze w Jonestown, jaki powstaje aktualnie w Hollywood. Projekt zatytułowany "Jim Jones" przygotowuje wytwórnia MGM we współpracy z należącą do Leonarda DiCaprio firmą Appian Way. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że laureat Oscara będzie zarówno producentem jak i odtwórcą tytułowej roli. Scenarzystą przedsięwzięcia jest Scott Rosenberg, który ma na koncie m.in. "Venoma" oraz "Jumanji: Następny poziom".

Joseph Gordon-Levitt w zwiastunie serialu "Pan Corman"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones