[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/271491/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":25624,"rate":7.703871370590072,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktorka dubbingowa"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/271491/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":233,"rate":8.15450643776824,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/271491/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":57,"rate":7.87719298245614,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/271491/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":3,"rate":5,"desc":"oceny","profession":"występów osoby"}}]
7,7
25 624 oceny gry aktorskiej
Chloë Grace Moretz
Chloë Grace Moretz urodziła się 10 lutego 1997 roku w Atlancie, w stanie Georgia. Jej mama Teri jest z zawodu pielęgniarką posiadającą uprawnienia lekarskie, zaś ojciec McCoy jest chirurgiem plastycznym. Chloë ma czterech starszych braci: Brandona, Trevora, Colina i Ethana.

W 2001 roku Trevor został przyjęty do szkoły aktorskiej (Professional Performing Arts High School), spowodowało to również przeprowadzkę małej Chloë razem z mamą do Nowego Jorku. Ćwicząc z bratem, Chloë złapała aktorskiego bakcyla. Jej przygoda z filmem rozpoczęła się w 2003 roku, gdy razem z całą rodziną przeprowadziła się do Los Angeles.

W 2004 roku Chloë wcieliła się w postać Violet, występując w dwóch odcinkach serialu "Obrońca". Rok później pojawiła się w filmie "Heart of the Beholder", zagrała także rolę Chelsea Lutz w obrazie "Amityville", za którą otrzymała nominację do nagrody Young Artist Award.

Od tego momentu kariera Chloë nabrała rozpędu. W 2006 roku pojawiła się w filmie "Agent XXL 2" oraz gościnnie wystąpiła w kilku serialach telewizyjnych, m.in. "Gotowe na wszystko" oraz "Mam na imię Earl". W 2007 roku użyczyła swojego głosu animowanej postaci Tosi w kreskówce "Moi przyjaciele Tygrys i Kubuś: Gwiazdka superdetektywów" oraz pojawiała się gościnnie w serialu "Seks, kasa i kłopoty". W międzyczasie występowała również w kliku niezależnych produkcjach. W 2009 roku młodą aktorkę mogliśmy oglądać w oryginalnej komedii romantycznej "500 dni miłości".

Przełomowy w karierze Chloë okazał się rok 2010, kiedy pojawiła się w filmie "Kick-Ass" w reżyserii Matthew Vaughna. Zagrała w nim kontrowersyjną postać Mindy Macready, która przyniosła jej rozgłos i uznanie dużej liczby widzów oraz krytyków. Przygotowania do tej roli trwały kilka miesięcy, w trakcie których Chloë m.in. trenowała z ekipą kaskaderską Jackie'ego Chana, byłymi żołnierzami Marines oraz uczęszczała do profesjonalnej szkoły cyrkowej w Toronto. Dzięki temu wykonała w filmie większość kaskaderskich scen bez pomocy dublera.

Pod koniec 2010 roku młodą aktorkę mogliśmy oglądać w filmie "Pozwól mi wejść" w reżyserii Matta Reevesa, gdzie wcieliła się w postać Abby, dwunastoletniej wampirzycy, oraz w drugoplanowej roli w familijnym filmie "Dziennik cwaniaczka". W 2011 roku Chloë wystąpiła gościnnie w jednym z odcinków serialu "Rockefeller Plaza 30" oraz w dwóch produkcjach kinowych, "Teksas - pola śmierci" i "Hugo i jego wynalazek", pierwszym trójwymiarowym filmie Martina Scorsese.

Pomimo rozwijającej się kariery i rosnącej popularności rodzice nie zaniedbywali jej edukacji. Ze względu na charakter swojej pracy Chloë realizowała tok nauczania poprzez domowe zajęcia z nauczycielami indywidualnymi.

Chloë darzy swoją rodzinę dużym szacunkiem. Wie, że gdyby nie ich pomoc i wsparcie nie znalazłaby się w miejscu, w którym jest teraz. Mama oraz brat Trevor, który cały czas szkoli ją w aktorskim fachu, często towarzyszą jej w podróżach, na planach filmowych oraz podczas różnego rodzaju konferencji i wywiadów. W 2010 roku wspólnie założyli wytwórnię filmową Treetop Productions. Wiadomo, że wytwórnia zakupiła już prawa do ekranizacji książki "The Heroines".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 10 lutego 1997

miejsce urodzenia: Atlanta, Georgia, USA

wzrost: 165 cm

Saturn
Zdobyła 2 nagrody Saturn, 7 innych nagród i 8 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Saturn Najlepsza kreacja młodego aktora lub aktorki za film Carrie w roku 2014 Saturn Najlepsza kreacja młodego aktora lub aktorki za film Pozwól mi wejść w roku 2011 Kryształowa Statuetka Ulubiona aktorka w dramacie za filmy Zostań, jeśli kochasz, Życie nie gryzie, Bez litości, Sils Maria w roku 2015 Teen Choice Ulubiona aktorka komedii za film Sąsiedzi 2 w roku 2016 Teen Choice Ulubiona aktorka dramatu za film Zostań, jeśli kochasz w roku 2015 Złoty Popcorn Przełomowa rola za film Kick-Ass w roku 2011 Złoty Popcorn Największy twardziel za film Kick-Ass w roku 2011
Ma czterech starszych braci: Trevora, Brandona, Colina i Ethana.
Starała się o rolę Lilith w filmie "Przypadek 39". Ostatecznie angaż otrzymała Jodelle Ferland.
Starała się o rolę Rachel w filmie "Straszny film 4", ale ostatecznie zagrała ją Conchita Campbell.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych