Animowana "Nimona" jednak powstanie - dla platformy Netflix

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Animowana+%22Nimona%22+jednak+powstanie+-+dla+platformy+Netflix-146128
Animowana "Nimona" jednak powstanie - dla platformy Netflix
źródło: Getty Images
autor: Christian Vierig
Animacja "Nimona" dostaje drugą szansę. Film, który padł ofiarą przejęcia studia Fox przez Disneya, znalazł nowy dom na platformie Netflix. W obsadzie znaleźli się Chloë Grace Moretz ("Matka/Android"), Riz Ahmed ("Sound of Metal") i Eugene Lee Yang ("Spring Bloom"). Premierę zapowiedziano na 2023 rok.


O czym opowiada "Nimona"?"Nimona" jest ekranizacją komiksu autorstwa ND Stevenson. Bohaterką rozgrywającej się w krainie fantasy animacji jest zmiennokształtna Nimona (Moretz), która może być jedyną osobą zdolną pomóc w udowodnieniu niewinności oskarżonemu o zbrodnię rycerzowi Ballisterowi Boldheartowi (Ahmed). Niestety równocześnie może ona być potworem, którego poprzysiągł on zabić. To inkluzywna opowieść o łatkach, jakie przyklejamy innym, oraz o zmiennokształtnych osobach, które nie pozwalają się nikomu definiować.

Yang wystąpi jako Ambrosius Goldenloin.

"Nimona" zawsze była dziarską historyjką, która nie chce się skończyć. To wojowniczka... ale ma też wspaniałych ludzi, którzy walczą w jej imieniu. Jestem niesamowicie podekscytowana, mogąc ogłosić, że film "Nimona" wraca do życia, czytamy na Twitterowym profilu ND Stevenson.

"Nimona" - od Foxa przez Disneya do NetfliksaFilm miał być oryginalnie zrealizowany przez studio Blue Sky odpowiedzialne m.in. za serię "Epoka lodowcowa". Po przejęciu wytwórni 20th Century Fox Disney podjął jednak decyzję o zamknięciu studia. Ofiarą tej decyzji padła "Nimona".


Oryginalnie film miał wyreżyserować Patrick Osborne. Po przejęciu projektu przez platformę Netflix posadę reżyserów objęli Nick Bruno i Troy Quane ("Tajni i fajni"). Za produkcję odpowie studio Annapurna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones