Bella Thorne jako syrena. SAG-AFTRA zezwoliło na prace nad filmem

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Bella+Thorne+jako+syrena.+SAG-AFTRA+zezwoli%C5%82o+na+prace+nad+filmem-151608
Bella Thorne jako syrena. SAG-AFTRA zezwoliło na prace nad filmem
źródło: Getty Images
autor: Edward Berthelot
Bella Thorne ("Rodzinne rewolucje") i Jack Kilmer ("Palo Alto") zagrają główne role w filmie "The Tower". Jest to jeden ze 102 projektów, na prace nad którym zezwolił związek zawodowy SAG-AFTRA. Film wyreżyseruje Adam Sigal ("Pokerzysta"). W pozostałych rolach Cam Gigandet ("Burleska") i Chris Mullinax ("Cwaniaki z Hollywood"). 

GettyImages-1332239463.jpg Getty Images © Kevin Winter

Jack Kilmer
GettyImages-1425664072.jpg Getty Images © Albert L. Ortega

Adam Sigal

Co wiemy o "The Tower"?


Zdjęcia do "The Tower" rozpoczęły się na krótko przed ogłoszeniem strajku przez zrzeszający aktorów związek zawodowy SAG-AFTRA. Zawieszono produkcję, twórcy szybko otrzymali jednak zielone światło, by kontynuować pracę. 

Projekt opisywany jest jako mroczna opowieść o tajemniczej syrenie, która na lata zostaje uwięziona w wieży ciśnień małego miasteczka na południu Stanów Zjednoczonych. Reżyser Adam Sigal mówi, że chce oddać poczucie izolacji i zamiłowanie do włóczęgi, jakie rozwinęło się w nim, gdy dorastał w podobnej miejscowości. 

To, jak wielu aktorów, scenarzystów i członków ekipy nie może aktualnie pracować, łamie mi serce – powiedział Sigal. Zdaję sobie sprawę, jak wielkim szczęściem jest dla nas możliwość skończenia filmu. Jestem niezwykle wdzięczny związkowi za to, że wspiera niezależne produkcje, a jak tylko skończymy zdjęcia, wraz z obsadą będziemy pikietować u boku innych aktorów i scenarzystów, walcząc o spełnienie ich żądań.

Strajk aktorów! Dlaczego do niego doszło?


SAG-AFRTA zrzesza ponad 160 tysięcy aktorów. Na początku czerwca w wewnętrznym referendum 97,9% głosujących opowiedziało się za strajkiem, jeśli w czasie negocjacji z AMPTP nie uda się dojść do porozumienia na temat warunków zatrudniania i pracy oraz rekompensat i tantiem.

Wśród najważniejszych postulatów aktorów są:

- wzrost stawki minimalnej (która realnie spadła, ponieważ nie była powiększana o inflację)

- wzrost tantiem za produkcje prezentowane na platformach streamingowych

- określenie zasad wykorzystania sztucznej inteligencji, w szczególności chodzi o prawa do wizerunku aktorów oraz do otrzymywania finansowej rekompensaty, kiedy praca aktorów jest wykorzystywana w procesie nauki sztucznej inteligencji

- poprawa warunków pracy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones