Daisy Ridley zamieszana w zniknięcie znanej pisarki. O co chodzi?

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Daisy+Ridley%2C+gwiazda+cyklu+%22Gwiezdne+wojny%22%2C+w+serialu+o+znikni%C4%99ciu+autorki+krymina%C5%82%C3%B3w+Agathy+Christie-148691
Daisy Ridley zamieszana w zniknięcie znanej pisarki. O co chodzi?
źródło: Getty Images
autor: Joseph Okpako
Daisy Ridley po raz pierwszy w swojej karierze zostanie gwiazdą serialu telewizyjnego. Aktorka znana przede wszystkim z nowej trylogii "Gwiezdne wojny" nie tylko zagra ale i wyprodukuje "The Christie Affair".

Tajemnica zniknięcia Agathy Christie. Co wiemy o serialu z Daisy Ridley?

Podstawę scenariusza stanowi powieść Niny de Gramont, która w Polsce została wydana pod tytułem "Sprawa Agathy Christie".


Powieść z kolei inspiruje się prawdziwymi wydarzeniami z grudnia 1926 roku. To wtedy Agatha Christie wsiadła do samochodu i odjechała w siną dal. Jej zniknięcie nastąpiło po tym, jak do publicznej wiadomości przedostały się informacje na temat romansu jej męża z Nan O’Deą.

Kiedy autorki nie udało się zlokalizować, rozpoczęły się zakrojone na szeroką skalę poszukiwania. W końcu, po jedenastu dniach, Christie odnalazła się w hotelu pod przybranym nazwiskiem.

Autorka nigdy nie wypowiedziała się publicznie na temat tego, co przez te jedenaście dni robił. Całą sytuację pominęła też w swojej autobiografii. Powieść de Gramont jest fikcyjnym zapisem tego, co się przez te jedenaście dni działo.

Daisy Ridley zagra w "The Christie Affair" kochankę. Za scenariusz odpowiada Juliette Towhidi mająca na swoim koncie serial "Wąż z Essex" i film "Love, Rosie". Całość produkuje Miramax TV.

Zwiastun filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones