Star Wars: Daisy Ridley powróci jako Rey w nowym filmie? Reżyseruje laureatka dwóch Oscarów

Yahoo / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Daisy+Ridley+powr%C3%B3ci+jako+Rey+w+nowym+filmie+z+uniwersum+Gwiezdnych+wojen-150244
Star Wars: Daisy Ridley powróci jako Rey w nowym filmie? Reżyseruje laureatka dwóch Oscarów
źródło: Materiały prasowe
W Londynie trwa Star Wars Celebration. Wśród zapowiedzi nowych produkcji z uniwersum Gwiezdnych wojen znalazła się m.in. kontynuacja losów granej przez Daisy Ridley Rey.

GettyImages-513011648.jpg Getty Images © Jason Merritt
Sharmeen Obaid-Chinoy

Co wiemy o nowym filmie z uniwersum Gwiezdnych wojen?


Akcja nowego filmu z uniwersum Gwiezdnych wojen będzie się toczyć 15 lat po wydarzeniach przedstawionych w widowisku "Skywalker. Odrodzenie". Jego bohaterką będzie grana przez Daisy Ridley Rey, której zadaniem będzie odbudowa zakonu Jedi. Produkcję wyreżyseruje Sharmeen Obaid-Chinoy, laureatka Oscarów za krótkometrażowe filmy dokumentalne "Klinika spalonych twarzy" i "Dziewczyna w rzece: Cena wybaczenia"

Nie tylko Rey z "Gwiezdnych wojen". Skąd znamy Daisy Ridley?


Daisy Ridley największą popularność przyniosła rola Rey w sequelach "Gwiezdnych wojen". Po raz pierwszy wcieliła się w tę bohaterkę w filmie "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy". Mogliśmy ją zobaczyć również w "Ostatnim Jedi" i "Skywalkerze. Odrodzeniu". W jej filmografii znajdziemy również w "Morderstwo w Orient Expressie" Kennetha Branagha, "Ofelię", "Ruchomy chaos", w którym partnerowała Tomowi Hollandowi i Madsowi Mikkelsenowi, czy pandemiczną komedię Netfliksa pt. "Bańka". Aktualnie jej filmografię zamyka komediodramat "Sometimes I Think About Dying".

Zobaczcie zwiastun filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie":Pozostający przy życiu członkowie Ruchu Oporu jednoczą siły, aby stawić czoła Najwyższemu Porządkowi. Każdy z nich zmaga się zarówno ze swoimi własnymi demonami, jak i ze skutkami wydarzeń z przeszłości. Tymczasem Jedi i Sithowie prą do ostatecznego starcia. W centrum wydarzeń jest Rey (Daisy Ridley), niegdyś sierota, która stała się ostatnią nadzieją Ruchu Oporu i walczy jako ostatni rycerz Jedi w galaktyce. 

Mam parę uwag: posłuchajcie podcastu o "Ostatnim Jedi"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones