David Benioff i Dan Weiss zmieniliby w "Grze o tron" tylko jedną rzecz. Jaką?

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/David+Benioff+i+Dan+Weiss+zmieniliby+w+%22Grze+o+tron%22+tylko+jedn%C4%85+rzecz.+Jak%C4%85-153701
David Benioff i Dan Weiss zmieniliby w "Grze o tron" tylko jedną rzecz. Jaką?
Można wymienić sporo rzeczy, które fani "Gry o tron" chcieliby zmienić w serialu. Czy jego twórcy – David Benioff i Dan Weiss – podchodzą do swojego dzieła równie krytycznie? Okazuje się, że jest jedna rzecz, którą dziś zrobiliby inaczej.

GettyImages-1134777533.jpg Getty Images © Taylor Hill
David Benioff i Dan Weiss podczas premiery ósmego sezonu "Gry o tron"

Czy twórcy "Gry o tron" zmieniliby coś w serialu? Jest jedna rzecz


David Benioff i Dan Weiss, najlepiej znani jako twórcy "Gry o tron", aktualnie promują swój nowy serial – zrealizowane dla Netfliksa widowisko sci-fi "Problem trzech ciał". W rozmowie z The Hollywood Reporter zostali zapytani, czy jest coś, co chcieliby zmienić w adaptacji sagi George'a R.R. Martina. Okazuje się, że tak. Nie jest to jednak nic, czego spodziewaliby się – lub życzyliby sobie – fani... Pamiętacie Morda? 

Grany przez Ciarana Berminghama Mord był strażnikiem w Orlim Gnieździe. Tyrion Lannister (Peter Dinklage) przekupił go za pomoc w ucieczce. David Benioff i Dan Weiss uważają, że mieli idealną okazję, by domknąć jego wątek – niestety pomysł ten przyszedł do nich zbyt późno. Chodziło o scenę w tawernie, w której udział mieli brać Brienne lub Ogar.

Niestety zorientowaliśmy się za późno, że to Mord mógł być właścicielem tawerny. Mogliśmy umieścić w tle aktora, który zachowywałby się dokładnie tak jak strażnik – tyle że teraz prowadziłby interes. To było tak oczywiste, ale nie pomyśleliśmy, to było jak riposta, która przychodzi do ciebie dzień po kłótni – powiedział Weiss.  


Zobacz zwiastun serialu "Problem trzech ciał"


Najnowsze dzieło Davida Benioffa i Dana Weissa – serial sci-fi "Problem trzech ciał" – trafi na Netflix w marcu. Zobaczcie zwiastun:
 


Brzemienna w skutkach decyzja podjęta w Chinach przez młodą kobietę w latach 60. XX wieku rozchodzi się echem w czasie i przestrzeni, a jej konsekwencje sięgają czasów współczesnych. Gdy prawa natury w niewytłumaczalny sposób chwieją się w posadach, zżyta grupa wybitnych naukowców łączy siły ze stosującym nietypowe metody detektywem, aby stawić czoła największemu zagrożeniu w historii ludzkości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones