Będzie "Zabójcze ciało 2"? Diablo Cody jest na tak

Bloody Disgusting / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Diablo+Cody+marzy+o+nakr%C4%99ceniu+kontynuacji+filmu+%22Zab%C3%B3jcze+cia%C5%82o%22-153846
Będzie "Zabójcze ciało 2"? Diablo Cody jest na tak
Diablo Cody promuje właśnie nowy film "Lisa Frankenstein". Przy okazji opowiada dziennikarzom o innych swoich projektach. W rozmowie dla Boo Crew Podcast opowiedziała o swoich doświadczeniach związanych z filmem "Zabójcze ciało".

"Zabójcze ciało" - od porażki po triumf"Zabójcze ciało" to komediowy horror z 2009 roku. Diablo Cody była jego scenarzystką. Za reżyserię odpowiadała Karyn Kusama, a w głównej roli wystąpiła Megan Fox.

Bohaterką filmu była Jennifer, licealistka opętana przez demona. Z wrednej, pewnej swej atrakcyjności dziewczyny zmienia się w zło wcielone. Pragnie krwi, a jej ofiarami padają kolesie, którzy do tej pory mogli tylko pomarzyć o tym, by dziewczyna łaskawie na nich spojrzała. Przyjaciółką Jennifer jest Needy (Amanda Seyfried) – zwykła dziewczyna z sąsiedztwa, która zawsze żyła w cieniu swej pięknej koleżanki. Będzie musiała stanąć na wysokości zadania i obronić miejscowych chłopaków przed demoniczną Jennifer, zwłaszcza że jedną z ofiar ma paść jej chłopak, Chip (Johnny Simmons).

Film został zmasakrowany przez krytykę i okazał się finansową klapą. Jednak w ostatnich latach jego odbiór zmienił się o 180 stopni. Dziś "Zabójcze ciało" ma status filmu kultowego, którego negatywny odbiór w dniu premiery wynikał z faktu, że wyprzedzał on swoją epokę.


Diablo Cody tak o tym opowiada w Boo Crew Podcast: Film był artystyczną i finansową porażką, co było dla mnie bardzo poniżającym doświadczeniem, jeśli mam być całkowicie szczera. Było mi naprawdę ciężko, było też ciężko Megan. A potem, niespodziewanie, ludzie zaczęli mówić o nim, jakby to był dobry film, o czym ja zawsze byłam przekonana.

Na początku myślałam: gdzie była ta widownia, kiedy jej naprawdę potrzebowałam. Potem dotarło do mnie, że w dniu premiery mieli jakieś siedem lat. Teraz nie ma we mnie goryczy, jest tylko radość.


Wtedy padło pytanie o sequel. Diablo Cody odpowiedziała entuzjastycznie, że bardzo chciałaby doprowadzić do realizacji kontynuacji. Niestety na razie nie znalazła ludzi, którzy wierzyliby w ten projekt na tyle, by wyłożyć na niego pieniądze.

Może więc się skończyć na pomyśle, który nigdy nie zostanie zrealizowany.

Zwiastun filmu "Zabójcze ciało"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones