Diablo Cody ożywi Barbie w kinie

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Diablo+Cody+o%C5%BCywi+Barbie+w+kinie-110128
Laleczka Barbie doczeka się w końcu filmu aktorskiego. Scenariusz projektu na razie znanego po prostu jako "Barbie" przygotuje Diablo Cody ("Juno", "Kobieta na skraju dojrzałości"). Będzie ona pracować na bazie konspektu napisanego przez Jenny Bicks.


Projekt postanie dla Sony Pictures, które już jakiś czas temu podpisało kontrakt z producentem laleczki, firmą Mattel. Szczegóły fabuły nie są na razie znane. Wiadomo jedynie tyle, że ma to być film komediowy.

Barbie została stworzona przez Ruth Handler w 1958 roku. Od samego początku budziła spore kontrowersje, głównie przez fakt swojej niezwykłej popularności. Mattel sprzedaje produkty związane z Barbie pod hasłem afirmacji pozytywnego wizerunku kobiet. Krytycy jednak twierdzą, że już sam kształt laleczki (i jej proporcje) sprawiają, że buduje u dzieci nierealistyczne oczekiwania dotyczące wyglądu i w ten sposób wzmacnia kompleksy. Z tych wszystkich powodów angaż Cody, która lubi niejednoznaczne kobiece postaci, wydaje się bardzo intrygujący.
Udostępnij: