Madonna szykuje filmową autobiografię

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Madonna+szykuje+filmow%C4%85+autobiografi%C4%99-139328
Madonna szykuje filmową autobiografię
źródło: Getty Images
autor: Michael Tran
W wytwórni Universal ruszyły prace nad filmową biografią Madonny. Za kamerą stanie... Madonna.

Piosenkarka napisała również scenariusz filmu do spółki z laureatką Oscara, Diablo Cody ("Juno"). Chcę opowiedzieć o niesamowitej podróży, w jaką zabrało mnie życie jako artystkę, muzyka, tancerkę - istotę ludzką próbującą utorować sobie drogę w tym świecie - napisała Madonna w oficjalnym oświadczeniu - W centrum tego filmu zawsze będzie muzyka. Muzyka popychała mnie do przodu, a sztuka utrzymywała przy życiu. Jest tak wiele nieopowiedzianych i inspirujących historii. Kto będzie potrafił opowiedzieć je lepiej niż ja sama?

Od czasu solowego debiutu w 1983 roku Madonna - uznawana powszechnie za królową popu - sprzedała ponad 300 milionów płyt. Jej trasy koncertowe przyniosły z kolei blisko półtora miliarda dolarów wpływów. W swojej twórczości piosenkarka nie bała się brać na warsztat tematów związanych z polityką, religią i seksem. Jej piosenki, teledyski oraz zmiany wizerunkowe wzbudzały zarówno zachwyt jak i kontrowersje.

Madonna wyreżyserowała jak dotąd dwa filmy - "Mądrość i seks" (2008) oraz "W.E. Królewski romans" (2011). W jej aktorskim portfolio znajdziemy m.in. "Dicka Tracy'ego", "Ich własną ligę", "Śmierć nadejdzie jutro" oraz "Evitę". Za rolę w ostatnim filmie gwiazda otrzymała Złoty Glob.
Udostępnij: