EXCLUSIVE: Oto "Oko na Julię" i miłość z perspektywy drona

Filmweb autor: /
https://www.filmweb.pl/news/EXCLUSIVE%3A+Oto+%22Oko+na+Juli%C4%99%22+i+mi%C5%82o%C5%9B%C4%87+z+perspektywy+drona-129032
Już 20 lipca do kin wchodzi współczesna opowieść o Romeo i Julii, która rozgrywa się w północnoafrykańskiej pustynnej scenerii. Z tej okazji prezentujemy Wam fragmenty filmu nominowanego do Oscara Kima Nguyena "Oko na Julię".


Gordon (Joe Cole) pracuje w amerykańskiej firmie ochraniającej rurociąg położony na północnoafrykańskiej pustyni. Za pomocą robota-drona bacznie obserwuje oddaloną o tysiące kilometrów okolicę z biura Detroit. Pewnego dnia na terenie patrolowanym przez Gordona zjawia się dziewczyna – Ayusha (Lina El Arabi), która zaczyna go intrygować. Chłopak postanawia śledzić ją za pomocą drona i dowiaduje się, że rodzina chce ją zmusić do zamążpójścia ze starszym mężczyzną. Ayusha jest zakochana w innym i postanawia z nim uciec do Paryża. Boi się.

- Możemy zginąć na tej łodzi - mówi dziewczyna.

- Wszystko mi jedno, uciekajmy. Nie chcę się dłużej kryć. Kocham cię. Niech świat się o tym dowie - zapewnia ją ukochany.

Gordon wszystko słyszy i chce im pomóc. Ta pustynna wersja Romeo i Julii wciąga go bez reszty. Historia jednak coraz bardziej się komplikuje i niespodziewany bieg gwałtownych wydarzeń wpłynie także na jego własne losy.