Filmweb poleca "Irlandczyka"

Filmweb
https://www.filmweb.pl/news/Filmweb+poleca+%22Irlandczyka%22-135572
Już jutro do polskich kin trafi opus magnum mistrza Martina Scorsesego - zrealizowany pod skrzydłami platformy Netflix "Irlandczyk". Nasza redakcja postanowiła wyróżnić to dzieło znakiem jakości "Filmweb poleca!". 


"Irlandczykto film utkany z kontrastów. Rozgrywająca się na przestrzeni kilkudziesięciu lat historia jest jednocześnie epicka i niezwykle intymna, brutalna i skąpana w melancholii, elegijna, a mimo to niepozbawiona przebłysków humoru (komediowymi perełkami są zwłaszcza konfrontacje Hoffy z jego związkowym konkurentem Tonym Pro, w którego wciela się fantastyczny Stephen Graham). Egzystencjalny ciężar opowieści kojarzy mi się nieodparcie z twórczością wybitnego polskiego prozaika Wiesława Myśliwskiego
- pisze o filmie Łukasz Muszyński (całą recenzję przeczytacie TUTAJ)

O filmie porozmawiamy również w najnowszym odcinku "Movie Się", a już niedługo obejrzycie wywiad Łukasza z gwiazdami produkcji - Robertem De Niro i Alem Pacino!  

Znak jakości "Filmweb poleca!" to wyróżnienie przyznawane przez redakcję Filmwebu filmom zasługującym na szczególną uwagę widzów. Są wśród nich nie tylko produkcje artystyczne, ale także komercyjne, doskonale spełniające wymagania danego gatunku bądź przekraczające je w zaskakujący sposób.


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones