Netflix z 24 nominacjami do Oscarów

https://www.filmweb.pl/news/Netflix+z+24+nominacjami+do+Oscar%C3%B3w-136100
Poznaliśmy nominacje do Oscarów. O tytuł najlepszego filmu 2019 roku zawalczą dwie produkcje Netflix - "Irlandczyk" Martina Scorsesego i "Historia małżeńska" Noaha Baumbacha


Najnowsze dzieło twórcy "Chłopców z ferajny" ma szansę na statuetki w czterech z pięciu najważniejszych kategorii, czyli film, reżyser, aktor, scenariusz), a także nagrody za zdjęcia i efekty specjalne. Szanse na statuetkę za rolę drugoplanową mają Joe Pesci i Al Pacino. "Historia małżeńska" została nominowana w pięciu kategoriach: film, aktor, aktorka, aktorka drugoplanowa oraz scenariusz. 

Nominację w kategorii najlepszy scenariusz adaptowany dostał także film "Dwóch papieży" w reżyserii Fernando Meirellesa. Jonathan Pryce, który wcielił się w rolę papieża Franciszka, został nominowany w kategorii najlepszy aktor, zaś partnerujący mu Anthony Hopkins – najlepszy aktor drugoplanowy.

Wśród nominowanych tytułów znajdują się także dostępne na Netflix animacje "Klaus""Zgubiłam swoje ciało" oraz dokumenty "Amerykańska fabryka""Krawędź demokracji" i "Pokonani przez życie".

Poniżej lista wszystkich nominowanych produkcji Netflix wraz z liczbą kategorii:

"Irlandczyk" – 10 nominacji,
"Historia małżeńska" – 6 nominacji,
"Dwóch papieży" – 3 nominacje, 
"Amerykańska fabryka" – 1 nominacja, 
"Krawędź demokracji" – 1 nominacja, 
"Zgubiłam swoje ciało" – 1 nominacja, 
"Klaus" –1 nominacja,
"Pokonani przez życie" – 1 nominacja.