Integracja Ty i Ja: znamy zwycięzców festiwalu

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Integracja+Ty+i+Ja%3A+znamy+zwyci%C4%99zc%C3%B3w+festiwalu-129878
Zakończył się 15. Europejski Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja". Po obejrzeniu utworów biorących udział w konkursach na film fabularny, dokumentalny oraz amatorski jury jednogłośnie przyznało Nagrody Główne - Motyle 2018 oraz wyróżnienia.


MOTYL 2018 W KATEGORII  FILMU AMATORSKIEGO otrzymały "Kontrasty - kulisy spektaklu" w reżyserii Sylwii Pradelok-Świerc za żarliwość i empatię w rejestracji tworzenia sztuki, która staje się realizacją marzenia wśród osób z niepełnosprawnościami.

MOTYL 2018 W KATEGORII FILMU FABULARNEGO powędrował do produkcji belgijskiej "Downside Up" w reżyserii Petera Ghesquiere'a za wywrócenie do góry nogami" pojęcia normalności, i wskazanie, że integracja nie zna żadnych podziałów.

PIERWSZE WYRÓŻNIENIE SPECJALNE W KATEGORII FILMU DOKUMENTALNEGO otrzymało  "Niebo bez gwiazd" w reżyserii Katarzyny Dąbkowskiej-Kułacz za pokazanie, że "gwiazdy na niebie" istnieją - również dla tych, którzy pozornie nie mogą ich zobaczyć...

DRUGIE WYRÓŻNIENIE SPECJALNE W KATEGORII FILMU DOKUMENTALNEGO zgarnęła produkcja izraelska "Być jak Brad Pitt" w reżyserii Arieli Alush za zniwelowanie barier pomiędzy postrzeganiem bohatera przez samego siebie a stereotypową percepcją otoczenia.

MOTYL 2018 W KATEGORII FILMU DOKUMENTALNEGO DLA FILMU
trafił do twórców "Przerwanej misji" w reżyserii Petro Aleksowskiego za wrażliwą, perfekcyjnie zrealizowaną i opowiedzianą historię dramatycznej przeszłości determinującej teraźniejszość oraz wskazanie, że przerwana misja" nadal trwa - w rodzinach bohaterów, oraz w sercach widzów.

JURY MŁODZIEŻOWE
przyznało swoją nagrodę dla filmu "Downside Up" w reżyserii Petera Ghesquiere'a.

NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI
otrzymał film dokumentalny "Zołza i Perła" w reżyserii Izoldy Czmok-Nowak.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones