James Franco jako Fidel Castro. "Alina of Cuba" to film o córce dyktatora

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/James+Franco+jako+Fidel+Castro.+%22Alina+of+Cuba%22+to+film+o+c%C3%B3rce+dyktatora-147313
James Franco jako Fidel Castro. "Alina of Cuba" to film o córce dyktatora
źródło: Getty Images
autor: Michael Tran
James Franco ("Disaster Artist", "127 godzin") gra zmarłego w 2016 roku kubańskiego przywódcę Fidela Castro w opartym na faktach filmie "Alina of Cuba". Za kamerą stoi wyróżniony nagrodą Goya hiszpański reżyser Miguel Bardem.

"Alina of Cuba": film o córce Fidela CastroTytułowa "Alina of Cuba" to Alina Fernandez - dysydentka, adwokatka społeczna oraz jedna z najbardziej zażartych przeciwniczek komunistycznego reżimu na Kubie. W 1993 roku aktywistka została zmuszona do potajemnego wyjazdu z rodzinnego kraju, zaś jej ucieczka była szeroko komentowana przez media na całym świecie. Pikanterii całej sprawie dodawał fakt, iż biologicznym ojcem Fernandez był jej największy polityczny wróg - Fidel Castro. O tym, że jej matka wdała się w brzemienny w skutki pozamałżeński romans z El Comandante, kobieta dowiedziała się w wieku 10 lat. 

GettyImages-3364383.jpg Getty Images © Keystone


Alinę Fernandez zagra Ana Villafañe. W jej matkę, Natalię "Naty" Revueltę, wcieli się Mia Maestro. W obsadzie znaleźli się także Alanna de la Rosa, Maria Cecilia Botero, Harding Junior, Sian Chiong i Rafael Ernesto Hernandez.

Autorami scenariusza są nominowany do Oscara Jose Rivera ("Dzienniki motocyklowe") oraz laureat nagrody Pulitzera Nilo Cruz. Zdjęcia kręcone są w Kartagenie i Bogocie. Prace na planie zdjęciowym mają zakończyć się 15 sierpnia.

Kłopoty Jamesa FrancoPrzypomnijmy, że w ostatnich latach James Franco zmagał się z poważnym kryzysem wizerunkowym. Gwiazdor został bowiem oskarżony o molestowanie seksualne i dyskryminację ze względu na płeć przez setki studentów korzystających z jego zamkniętej już szkoły aktorskiej  Studio 4. Ostatecznie w 2021 roku w wyniku ugody, której szczegóły utajniono, pozwy zbiorowe zostały wycofane. Wygląda jednak na to, że Franco nie ma na razie co liczyć na role w hollywoodzkich produkcjach. Pozostają mu występy w filmach niezależnych i zagranicznych.

Zwiastun filmu "127 godzin"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones