James Franco nie został skasowany. Zagra w filmie "Mace"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/James+Franco+nie+zosta%C5%82+skasowany.+Zagra+w+filmie+%22Mace%22-146395
James Franco nie został skasowany. Zagra w filmie "Mace"
źródło: Getty Images
autor: Michael Tran
Jeśli myśleliście, że oskarżenia o molestowanie seksualne pogrzebią szanse Jamesa Franco na kolejne role filmowe, to byliście w błędzie. Właśnie dowiedzieliśmy się, że został gwiazdą thrillera sensacyjnego "Mace".

Co wiemy o filmie "Mace"?Mace to imię bohatera, w którego wcieli się Franco. Jest on policjantem z długim stażem, skorumpowanym i niebezpiecznie niezrównoważonym. Drugim bohaterem będzie młody policjant Virgil Woods. To idealista, który wierzy, że może naprawić od środka system umożliwiający funkcjonowanie w szeregach policji osobom takim jak Mace. Będąc świadkiem rasowych niesprawiedliwości na ulicach Ameryki, Woods nie daje się złamać i postawi swoje zasady przeciwko amoralnemu Mace'owi, który właśnie jest o krok od zniszczenia miasta wywołując wojnę gangów.

Za kamerą stanie Jon Amiel, który w ostatnim czasie pracował głównie przy serialach. Ma na swoim koncie odcinki do "The Walking Dead" czy "Carnival Row". Autorem scenariusza jest David Chisholm.

GettyImages-463098936.jpg Getty Images © Target Presse Agentur Gmbh


O co oskarżany był James FrancoJames Franco został pozwany razem ze swoimi partnerami biznesowymi Vince'em Jolivette'em i Jayem Davisem, z którymi założył firmę produkcyjną RabbitBandini oraz szkołę aktorską Studio 4. Gwiazdor oskarżany był o liczne przypadki molestowania seksualnego, dyskryminacji ze względu na płeć i inne przewinienia wobec setek studentów korzystających z zamkniętej już szkoły.

Jak mogliśmy przeczytać w pozwie, Franco obiecywał studentkom nie tylko praktycznie szkolenia z aktorstwa, ale również udział w jego projektach filmowych. W zamian oczekiwał czeku na 300 dolarów miesięcznie od osoby, a także zgodę na "przekraczanie granic". Pod tym eufemistycznym terminem kryło się zmuszanie studentek do rozbierania się przed Franco, a nawet oddawania się czynnościom seksualnym rzekomo na potrzeby prób kamerowych, w których jednak zawsze jakimś cudem aktywnie uczestniczył gwiazdor. Nagrany materiał wideo nie był kasowany, lecz zachowywany przez Franco, który miał wyjaśniać, że osobiście "oceni" postępy uczestniczek kursów. Kiedy jednak przychodziło do angażowania osób do rzeczywistych projektów aktora, oferty otrzymywały głównie osoby spoza szkoły lub też te z najładniejszych studentek, które zgodziły się na najbardziej ekstremalne żądania oskarżonych.

W 2021 roku w wyniku ugody pozwy zbiorowe zostały wycofane. Co dostały skarżące osoby w zamian, tego nie ujawniono.

Zwiastun filmu "Zeroville", który James Franco wyreżyserował
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones