Jeremy Irons w nowej serialowej wersji "Hrabiego Monte Christo". Gwiazdą Sam Claflin

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jeremy+Irons+w+serialu+%22Hrabiego+Monte+Cristo%22.+Gwiazd%C4%85+Sam+Claflin-152954
Jeremy Irons w nowej serialowej wersji "Hrabiego Monte Christo". Gwiazdą Sam Claflin
źródło: Getty Images
autor: Dimitrios Kambouris
Jeremy Irons dołączył do obsady serialu "The Count of Monte Cristo", którego gwiazdą jest Sam Claflin. Za kamerą stanie Duńczyk Bille August, którego ostatnim projektem jest zrealizowana dla platformy Netflix "Ehrengard: Sztuka uwodzenia".
 

Kogo zagra Jeremy Irons w serialu "Hrabia Monte Cristo"?GettyImages-1472854712.jpg Getty Images © Corey Nickols


"The Count of Monte Cristo" będzie trzecim projektem, jaki Jeremy Irons nakręci z reżyserem Bille'em Augustem. Dwa poprzednie to "Dom dusz" (1993) i "Nocny pociąg do Lizbony" (2013).

Irons wystąpi jako Abbé Faria, który zaprzyjaźnia się z bohaterem Edmondem Dantèsem w więzieniu. Odgrywa on kluczową rolę w jego życiu, stając się jego nauczycielem i opowiadając o skarbie, który pomoże mu sfinansować zemstę.
   

Co wiemy o nowej ekranizacji "Hrabiego Monte Christo"?Serial "The Count of Monte Cristo" powstaje na potrzeby studia Mediawan, które szykuje również nową wersję "Zorra". Zdjęcia już trwają we Włoszech, Francji i na Malcie. Serial ma się składać z ośmiu odcinków. 

Oprócz Sama Claflina w obsadzie są również: Ana Girardot, Mikkel Boe Følsgaard, Blake Ritson, Karla-Simone Spence, Michele Riondino, Lino Guanciale, Gabriella Pession i Nicolas Maupas.

Bohaterem rozgrywającej się w XIX-wiecznej Francji historii jest Edmond Dantes - młody marynarz, który został zdradzony i niesłusznie skazany na więzienie. Jego towarzysz z celi wskazuje mu miejsce ukrycia wielkiego skarbu. Po latach Dantes ucieka, odnajduje skarb, a potem jako hrabia Monte Christo wraca do Paryża. Tam mści się na ludziach, którzy odebrali mu wolność i miłość.

Twórcy zapowiadają, że pozostając wierni literackiemu pierwowzorowi większy nacisk położą na wiarygodne portrety psychologicznie. Zamierzają też poprawić postacie kobiece, jak choćby Haydée, która nie będzie zahukaną dziewojką, lecz odważną, wierzącą w swoje możliwości młodą kobietą.

Teaser serialu "Zorro" studia MediawanPobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones