Gwiazda "Igrzysk śmierci" i "Peaky Blinders" hrabią Monte Christo

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Gwiazda+%22Igrzysk+%C5%9Bmierci%22+i+%22Peaky+Blinders%22+hrabi%C4%85+Monte+Christo-152414
Gwiazda "Igrzysk śmierci" i "Peaky Blinders" hrabią Monte Christo
źródło: Getty Images
autor: Corey Nickols
Sam Claflin zagra główną rolę w ambitnym projekcie serialowym "The Count of Monte Cristo". Za scenariusz i reżyserię odpowiada Bille August, który niedawno zekranizował na potrzeby platformy Netflix "Ehrengard".

Co wiemy o nowej ekranizacji "Hrabiego Monte Christo"?Nowy serial powstaje na potrzeby studia Mediawan, które szykuje również nową wersję "Zorra" z Javierem Quintasem w roli głównej.

Zdjęcia do "The Count of Monte Cristo" już trwają. Zakończą się w połowie grudnia, po ponad pięciu miesiącach. Zdjęcia kręcone są we Włoszech, Francji i na Malcie.

Serial ma się składać z ośmiu odcinków.

Oprócz Sama Claflina w obsadzie są również: Ana Girardot, Mikkel Boe Følsgaard, Blake Ritson, Karla-Simone Spence, Michele Riondino, Lino Guanciale, Gabriella Pession i Nicolas Maupas.


Bohaterem rozgrywającej się w XIX-wiecznej Francji historii jest Edmond Dantes - młody marynarz, który został zdradzony i niesłusznie skazany na więzienie. Jego towarzysz z celi wskazuje mu miejsce ukrycia wielkiego skarbu. Po latach Dantes ucieka, odnajduje skarb, a potem jako hrabia Monte Christo wraca do Paryża. Tam mści się na ludziach, którzy odebrali mu wolność i miłość.

Twórcy zapowiadają, że pozostając wierni literackiemu pierwowzorowi większy nacisk położą na wiarygodne portrety psychologicznie. Zamierzają też poprawić postacie kobiece, jak choćby Haydée, która nie będzie zahukaną dziewojką, lecz odważną, wierzącą w swoje możliwości młodą kobietą.

Teaser serialu "Zorro" studia Mediawan
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones