Sam Claflin 

Samuel George Claflin

8,5
40 144 oceny gry aktorskiej
Sam Claflin
Urodził się w 1986 roku w Ipswich, Anglia. Uczęszczał do Costessey High School w Norwich. Jako mały chłopiec był wielkim fanem piłki nożnej i przejawiał niemały talent do gry. W wieku 16 lat, po dwukrotnym złamaniu kostki, zmuszony był zrezygnować z pasji. Do aktorstwa zachęcił go nauczyciel z liceum, zobaczywszy jego występ w szkolnym przedstawieniu. W 2003 roku podjął studia sztuki scenicznej w Norwich City College, by niedługo później przenieść się do słynnej London Academy of Music and Dramatic Art.
 
Na małym ekranie debiutował w 2010 roku drugoplanową rolą w "Filarach Ziemi", równocześnie pojawił się również w "Any Human Heart". Już w kwietniu tego samego roku udało mu się dostać angaż w hollywoodziej kontynuacji przebojowej serii "Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach". Zanim megaprodukcja debiutowała w kinach, można było oglądać go w roli piłkarza Duncana Edwardsa w telewizyjnym "United" wyprodukowanym dla BBC. Niedługo później został obsadzony w kolejnym blockbusterze - "Królewnie Śnieżce i Łowcy". W sierpniu 2012 otrzymał angaż do drugiej części cyklu "Igrzyska śmierci".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 27 czerwca 1986

miejsce urodzenia: Ipswich, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 180 cm

żona Laura Haddock (30.07.2013 - 2019, rozwód), 2 dzieci: syn Pip (ur. 10.12.2015) i córka Margot (ur. 02.2018)
Miał przesłuchania i zdjęcia próbne do roli Henry'egi Lazara w filmie "Dziewczyna w czerwonej pelerynie". Ostatecznie angaż otrzymał Max Irons.
Ubiegał się o rolę Toma Warda w filmie "Siódmy syn", gdy zrezygnował z niej Alex Pettyfer, lecz ostatecznie angaż otrzymał Ben Barnes.
Brał udział w przesłuchaniach do roli Romea w filmie "Romeo i Julia", w którą ostatecznie wcielił się Douglas Booth.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych