Kevin Spacey zapłaci producentom "House of Cards" za to, że go zwolnili

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kevin+Spacey+poszed%C5%82+na+ugod%C4%99+z+producentami+serialu+%22House+of+Cards%22.+Zap%C5%82aci+milion+dolar%C3%B3w-153984
Kevin Spacey zapłaci producentom "House of Cards" za to, że go zwolnili
źródło: Getty Images
autor: Stefano Guidi
Kevin Spacey zakończył kolejną sprawę o molestowanie. Tym razem poszedł na ugodę i zgodził się zapłacić MRC, firmie producenckiej odpowiedzialnej za serial platformy Netflix "House of Cards", milion dolarów.

Groziło mu bankructwo. Kevin Spacey poszedł na ugodęMilion dolarów to spora suma, jednak Kevin Spacey mógł otrzymać dużo wyższy rachunek do wyrównania. MRC poszło bowiem do sądu i domagało się aż 36 milionów dolarów.

Wszystko dotyczy sprawy o molestowanie przez Kevina Spacey'ego młodych mężczyzn na planie serialu "House of Cards". MRC zostało zmuszone do zmiany planów. Spacey został zwolniony, a serial próbowano ratować bez jego obecności w obsadzie.

GettyImages-1457501319.jpg Getty Images © Franco Origlia


MRC uznało, że ta sytuacja naraziła firmę na poważną stratę finansową. W czasie arbitrażu ustalono, że stawiane aktorowi zarzuty są wiarygodne i w związku z tym MRC może domagać się od niego wyrównania strat.

Zgodnie z ugodą Kevin Spacey zgodził się zapłacić MRC milion dolarów. Będzie to spłacał w rocznych ratach wynoszących 10% kwoty, jaka pozostanie mu po odliczeniu podatków. Ugoda została zawarta jeszcze w tamtym roku, ale ujrzała światło dzienne dopiero teraz przez błąd prawników firmy ubezpieczeniowej Fireman’s Fund.

Spacey zobowiązał się również zostać świadkiem w sądowej walce MRC z firmami ubezpieczeniowymi o odzyskanie przynajmniej części poniesionych kosztów. Sprawa przeciwko Fireman’s Fund i Lloyd’s of London ciągnie się od 2022 roku. MRC uważa, że nieobecność Spaceya na planie serialu jest jednym z warunków do wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela.

Sprawa była jednak dwukrotnie odrzucana przez sądy. MRC liczy, że zeznania aktora zmienią sytuację. W nowym pozwie MRC twierdzi, że nieobecność Spaceya na planie była związana z podjętym leczeniem stanów lękowych i depresji. Prawnicy ubezpieczycieli podkreślają, że jest to dramatyczna zmiana w zeznaniach MRC, które dotąd podawało jako powód nieobecności aktora na planie "House of Cards" złamaniem przez niego zasad firmy mających na celu ochronę pracowników przed molestowaniem seksualnym

Zwiastun serialu "House of Cards"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones