Wypadek kaskadera na planie "Szybkich i wściekłych 9". Jest wyrok!

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Milion+dolar%C3%B3w+kary+dla+producent%C3%B3w+filmu+%22Szybcy+i+w%C5%9Bciekli+9%22+za+wypadek+na+planie-153039
Wypadek kaskadera na planie "Szybkich i wściekłych 9". Jest wyrok!
Brytyjski sąd wyznaczył karę w wysokości 800 tysięcy funtów (milion dolarów) dla producentów filmu "Szybcy i wściekli 9". Kara została zasądzona w związku z wypadkiem, do którego doszło w 2019 roku.

Kaskader ma szczęście, że żyjePrzypomnijmy w 2019 roku kaskader Joe Watts spadł z wysokości 25 stóp (ponad 7,5 m) na betonową podłogę. Miał popękaną czaszkę, doznał poważnych urazów mózgu, a wszystko przez linę, na której wisiał, która się odczepiła.

Urząd Health and Safety Executive, który wniósł sprawę do sądu, wykazał, że w trakcie przygotowań do realizacji sceny producenci nie zachowali wszystkich procedur bezpieczeństwa. Złamane zostały też liczne przepisy BHP.

Przedstawiciele FF9 Pictures Limited w piątek przyznali się do winy. Dziś sąd zarządził 800 tysięcy funtów kary oraz zwrot kosztów postępowania. Sędzia stwierdził, że kaskader ma wielkie szczęście, że żyje.

To jednak nie koniec problemów producentów "Szybkich i wściekłych 9". Sam Joe Watts również złożył pozew do sądu przeciwko nim. W związku z doznanymi urazami domaga się odszkodowania w wysokości 1,2 mln dolarów.

Zwiastun filmu "Szybcy i wściekli 9"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones