"Szybcy i wściekli". Spin-off spoiluje zakończenie sagi?

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Szybcy+i+w%C5%9Bciekli%22.+Spin-off+spoiluje+zako%C5%84czenie+sagi-151250
"Szybcy i wściekli". Spin-off spoiluje zakończenie sagi?
Czyżby tradycji stało się zadość i wróg w jednym filmie z cyklu "Szybcy i wściekli" znów zostanie towarzyszem przygód w innym filmie? Jeśli wierzyć "Production Weekly" w szykowanym spin-offie z Dwayne'em Johnsonem dojdzie właśnie do takiej sytuacji.

Czy to jest tytuł spin-offu cyklu "Szybcy i wściekli"?"Production Weekly" podało bowiem tytuł ogłoszonego niedawno drugiego spin-offu głównego cyklu. Jak wiadomo, jego gwiazdą ma być Dwayne Johnson, a zatem główną postacią Luke Hobbs. Jednak tytuł ujawniony przez "Production Weekly" sugeruje, że - podobnie jak to było w przypadku pierwszego spin-offu - nie będzie jednym protagonistą.

Tytuł brzmi bowiem "Fast Presents: Hobbs and Reyes".

Tytuł sugeruje więc, że partnerem Hobbsa zostanie w filmie Dante Reyes, czyli główny wróg Rodziny z widowiska "Szybcy i wściekli 10". Zagrał go Jason Momoa.

Zwiastun filmu "Szybcy i wściekli 10"
Co ciekawe postać ta odwołuje się do wydarzeń z filmu "Szybcy i wściekli 5". Dante jest bowiem synem Hermana Reyesa. W tym samym widowisku po raz pierwszy pojawił się Luke Hobbs, którego pierwotnie miał zagrać Tommy Lee Jones. Kiedy jednak Vin Diesel dowiedział się, że fani chcą zobaczyć go w jednym filmie z The Rockiem, doprowadził do zmian w scenariuszu, by była gwiazda WWE dołączyła do ekipy.

Johnson i Diesel nie potrafili się jednak dogadać. Konflikt na planie doprowadził do (chwilowego) zniknięcia Luke'a Hobbsa z głównego cyklu. Dostał jednak swój spin-off. Jego partnerem został inny z byłych wrogów Rodziny, grany przez Jasona Stathama Deckard Shaw. Film "Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw" miał premierę w 2019 roku i sprzedał się gorzej od poprzedzających go części głównego cyklu.

Jeśli tytuł podany przez "Production Weekly" jest prawdziwy, to rodzi to pytania o los Dante Reyesa. Czy ujawnia on, że postać nie zostanie zabita na zakończenie sagi? A może spin-off rozgrywa się przed finałem (którym będzie 11 lub 12 film)?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones