Vin Diesel i Michelle Rodriguez puścili parę z ust! Powstanie 12. część cyklu "Szybcy i wściekli"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Vin+Diesel+i+Michelle+Rodriguez+pu%C5%9Bcili+par%C4%99+z+ust+Powstanie+12.+cz%C4%99%C5%9B%C4%87+cyklu+%22Szybcy+i+w%C5%9Bciekli%22-150742
Vin Diesel i Michelle Rodriguez puścili parę z ust! Powstanie 12. część cyklu "Szybcy i wściekli"
źródło: Getty Images
autor: Alexander Tamargo
Jeszcze do niedawna wytwórnia Universal zapewniała, że 10. i 11. część "Szybkich i wściekłych" będą wielkim finałem dochodowej serii. Wczoraj dowiedzieliśmy się jednak, iż w planach jest jeszcze 12. film o przygodach Doma Toretto i jego zmotoryzowanej familii.

"Szybcy i wściekli": meta jeszcze dalekoW piątek wieczorem w Rzymie odbyła się uroczysta premiera widowiska "Szybcy i wściekli 10". Podczas wywiadów na czerwonym dywanie gwiazdor i producent Vin Diesel został zapytany o przyszłość serii. Odpowiedź była zaskakująca: gdy przystępowaliśmy do realizacji tego filmu, studio zapytało nas, czy nie dałoby się opowiedzieć tej historii w dwóch częściach. A kiedy włodarze wytwórni zobaczyli część pierwszą, zapytali, czy nie dałoby się zrobić z finału trylogii.

GettyImages-1489551831.jpg Getty Images © Vittorio Zunino Celotto


Towarzysząca Dieselowi jego ekranowa partnerka z "Szybkich i wściekłych" Michelle Rodriguez dodała: każda historia ma trzy akty.

Dziennikarka Fandango, Nan Perez, zapytała wówczas wprost: chwileczkę, czy właśnie potwierdziliście, że dostaniemy trzeci film?! Wówczas zmieszany Diesel stwierdził: przez ciebie będę miał kłopoty. Po czym wraz z Rodriguez uciekł w kierunku sceny.


"Szybcy i wściekli 10": szczegóły filmu"Szybcy i wściekli 10" zadebiutują w polskich kinach już 19 maja. W ciągu wielu misji i wbrew przeciwnościom losu Dom Toretto (Diesel) i jego rodzina przechytrzyli i prześcignęli każdego wroga na swojej drodze. Teraz muszą zmierzyć się z najgroźniejszym przeciwnikiem, z jakim kiedykolwiek przyszło im się zmierzyć. To wróg, który chce rozbić rodzinę i zabrać wszystko co Dom kocha. W filmie "Szybcy i wściekli 5" z 2011 roku Dom i jego ekipa pokonali nikczemnego brazylijskiego króla narkotykowego Hernana Reyesa i zniszczyli jego imperium. Nie wiedzieli jednak, że syn Reyesa, Dante (Jason Momoa), był świadkiem tego wszystkiego i przez ostatnie 12 lat obmyślał plan, dzięki któremu Dom zapłaci najwyższą cenę. Plan Dantego rozproszy rodzinę Dominica od Los Angeles po katakumby Rzymu, od Brazylii po Londyn i od Portugalii po Antarktydę. Powstaną nowi sojusznicy, a starzy wrogowie powrócą na nowo. Wszystko się zmieni, gdy Dom odkryje, że jego 8-letni syn jest celem zemsty Dantego.

W filmie Dieslowi i Rodriguez towarzyszą znani z poprzednich części, Tyrese Gibson, Ludacris, Sung Kang, Jason Statham, John Cena, Helen Mirren i Charlize Theron. Debiutujący w serii Jason Momoa wciela się w psychopatycznego Dantego, którego celem jest zniszczenie Doma i jego rodziny. Z kolei Brie Larson przypadła rola Tess, córki granego przez Kurta Russella Pana Nikogo.

Przypomnijmy, że Christina Hodson ("Flash") i Oren Uziel ("22 Jump Street") piszą już scenariusz "Szybkich i wściekłych 11". Za kamerą stanie reżyser dziesiątej części Louis Leterrier. Premiera w 2025 roku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones