Na świecie "Skywalker" odpiera zmasowany napór "Jumanji"

Screendaily / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Na+%C5%9Bwiecie+%22Skywalker%22+odpiera+zmasowany+nap%C3%B3r+%22Jumanji%22-135972
Ostatni weekend 2019 roku obfitował w emocje. I choć "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" obroniło pozycję lidera, to walka o pierwsze miejsce była dużo bardziej ekscytująca niż można się tego było spodziewać. Weekendowe wpływy produkcji LucasFilm szacujemy na 75,4 mln dolarów. Portal comScore podaje 94,3 mln wliczając w to wyniki z okresu świątecznego z niektórych rynków.


Zagraniczne wpływy "Skywalkera. Odrodzenia" osiągnęły poziom 361,8 mln dolarów. Jest to wynik o 5% gorszy od tego, jaki po dziesięciu dniach w tych samych krajach zanotował przed dwoma laty "Ostatni Jedi". Najlepszymi rynkami są: Wielka Brytania (łączne wpływy: 51,4 mln dolarów), Niemcy (44,1 mln) i Francja (34,7 mln). Globalnie "Skywalker. Odrodzenie" został dziesiątą hollywoodzką premierą roku, której wpływy przekroczyły 700 milionów dolarów (obecnie 724,8 mln).

Tymczasem Sony ma hit, który skutecznie goni widowisko Disneya. "Jumanji: Następny poziom" wystartowało w minionym tygodniu w dziesięciu krajach, w których pokazywane są "Gwiezdne wojny" i w ośmiu z nich okazało się lepsze. Szacujemy, że w weekend film zarobił 53,8 mln dolarów. Dzięki temu zagraniczne wpływy są o krok od przekroczenia granicy 300 milionów dolarów (obecnie 296 mln). Globalnie film zbliża się do pułapu pół miliarda dolarów (obecnie 472 mln).

Spośród nowych rynków "Jumanji: Następny poziom" najlepiej poradził sobie w Australii. Po pięciu dniach wyświetlania ma tam na koncie 9,6 mln dolarów. Doskonały start zanotował też we Włoszech (6,7 mln dolarów w pięć dni), Kolumbii (2,3 mln w cztery dni) i w Peru (1,7 mln w cztery dni).

Tymczasem "Kraina lodu II" nie traci impetu, choć właśnie w skali całego globu została trzecią najbardziej kasową animacją wszech czasów z wynikiem 1 217,6 mln dolarów. Było to możliwe za sprawą rekordowych otwarć w Skandynawii. Po pięciu pierwszych dniach wyświetlania w Szwecji film zgarnął 5 milionów dolarów, w Danii 4,9 mln, w Norwegii 4,3 mln, a w Finlandii 2,6 mln. W wielu krajach, gdzie wyświetlany jest od jakiegoś czasu, notuje zaś małe spadki. Dlatego też w naszym zestawieniu weekendowe wpływy "Krainy lodu II" szacujemy na 35,5 mln dolarów.

Kolejne dwa miejsca przypadły produkcjom z Chin. Pozycję czwartą okupuje "Yip Man 4", którego wpływy według portalu comScore wyniosły 28,9 mln dolarów. Niemal cała kwota (24,7 mln dolarów) pochodzi z Chin, gdzie obraz pozostał numerem jeden.

Na piątym miejscu znalazł się kryminał "误杀" (Sheep Without A Shepherd). W miniony weekend obraz zarobił w Chinach 17 milionów dolarów. Łącznie ma już na koncie 112,4 mln dolarów.

Szósta lokata przypadła nowości, animacji "Tajni i fajni". Produkcja Blue Sky zadebiutowała w 32 krajach i zarobiła w nich 16 milionów dolarów, z czego ok. 12 milionów dolarów przypada na sam weekend. Najważniejszymi rynkami po pierwszym tygodniu wyświetlania są: Meksyk (2,3 mln dolarów), Francja (2,2 mln), Wielka Brytania (1,9 mln), Niemcy (1,2 mln) oraz Hiszpania (1,0 mln).

Ostatnie miejsce w naszym zestawieniu przypadło bollywoodzkiej nowości "Good Newwz". Pełne wyniki tego filmu nie są na razie znane. Wpływy wyniosły jednak nie mniej niż 10,4 mln dolarów. Niemal całość (9,1 mln dolarów) pochodzi oczywiście z Indii.
Udostępnij: