Nie żyje Pamela Salem. Panna Moneypenny z "Nigdy nie mów nigdy" miała 80 lat

The Guardian / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nie+%C5%BCyje+Pamela+Salem.+Panna+Moneypenny+z+%22Nigdy+nie+m%C3%B3w+nigdy%22+mia%C5%82a+80+lat-154282
Nie żyje Pamela Salem. Panna Moneypenny z "Nigdy nie mów nigdy" miała 80 lat
źródło: Getty Images
autor: McCarthy
Nie żyje Pamela Salem – aktorka najlepiej znana jako panna Moneypenny z "Nigdy nie mów nigdy", niekanonicznego filmu o przygodach Jamesa Bonda, w którym wystąpiła u boku Seana Connery'ego. W jej filmografii znajdziemy też role w popularnych serialach – "Doktorze Who" i "EastEnders". Miała 80 lat.

GettyImages-612293654.jpg Getty Images © Mirrorpix
Pamela Salem z Seanem Connerym i Barbarą Carrerą, z którymi wystąpiła w "Nigdy nie mów nigdy"

Kim była Pamela Salem? Początki kariery


Pamela Salem urodziła się 22 stycznia 1944 roku w Indiach. Studiowała na uniwersytecie w Heidelbergu oraz na Central School of Speech and Drama w Londynie. Karierę aktorki rozpoczęła od epizodycznych występów w serialach, m.in. "Happy Ever After", "Man at the Top" czy "New Scotland Yard". Na wielkim ekranie zadebiutowała niewielką rolą w dramacie "No Longer Alone".                 

Najważniejsze role Pameli Salem


Pamela Salem zostanie zapamiętana przede wszystkim jako panna Moneypenny z filmu "Nigdy nie mów nigdy". Partnerowała w nim wcielającemu się w Jamesa Bonda Seanowi Connery'emu. W jej filmografii znajdziemy również takie tytuły jak "Wielki napad na pociąg", "Śmierć lorda Edgware'a" na podstawie powieści Agathy Christie czy dramat biograficzny "Bogowie i potwory".

Sympatię publiczności przyniosły jej występy w serialach – "Doktorze Who" i operze mydlanej "EastEnders". Gościnnie pojawiła się też w takich produkcjach jak "Ostry dyżur", "Ich pięcioro" czy "Prezydencki poker". Jej filmografię zamyka horror "Down's Revenge".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones