Netflix pracuje nad serialowym prequelem "Chinatown". Scenarzysta oryginału zdradza szczegóły

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Robert+Towne+o+pracy+z+Davidem+Fincherem+nad+prequelem+%22Chinatown%22.+Projekt+powstaje+dla+Netfliksa-156201
Netflix pracuje nad serialowym prequelem "Chinatown". Scenarzysta oryginału zdradza szczegóły
źródło: Getty Images
autor: CBS Photo Archive
"Chinatown" obchodzi w tym roku 50-lecie premiery. Z tej okazji Robert Towne, któremu scenariusz do filmu Romana Polańskiego przyniósł Oscara, opowiedział o pracach nad serialowym preqelem. Poznaliśmy pierwsze szczegóły fabuły.

GettyImages-510114240.jpg Getty Images © Alberto E. Rodriguez
Robert Towne w 2016 roku podczas gali rozdania nagród Gildii Scenarzystów

Robert Towne o pracach nad serialowym prequelem "Chinatown"


O serialowym prequelu "Chinatown", który Robert Towne przygotowuje wspólnie z Davidem Fincherem, po raz pierwszy usłyszeliśmy w 2019 roku. Przeczytaj: Netflix, Fincher, Towne szykują prequel "Chinatown"! Serial opowie o losach młodego J.J. "Jake'a" Gittesa (w filmowym oryginale granego przez Jacka Nicholsona). Poznamy dramatyczne wydarzenia, które ukształtowały bohatera jako cynicznego detektywa.

W serialu Towne i Fincher przybliżą relację młodego Gittesem z Lou Escobarem (w filmowym oryginale w postać tę wcielił się Perry Lopez), z którym jako młody policjant patroluje ulice Chinatown. Escobar nie jest sojusznikiem Gittesa. Wiadomo, że będzie obecny przy tragicznych wydarzeniach, które nieodwracalnie zmienią sposób, w jaki Gittes patrzy na świat.

Chinatown, ze wszystkimi implikacjami dla rozrastającego się Los Angeles,ma kluczowe znaczenie dla zrozumienia ewolucji Jake'a Gittesa, podobnie jak jego przyjaźń i zależność od Lou Escobara – powiedział Towne. Możliwość zanurzenia się w ich historię, szczególnie Escobara, była bardzo pouczająca. Drobne szczegóły z filmu ożywają i rozrastają się w sposób, który zaskoczył nawet mnie.

Dla Roberta Towne'a nie jest to pierwszy powrót do "Chinatown". W 1990 roku na ekrany kin trafił napisany przez niego i wyreżyserowany przez Jacka Nicholsona kryminał "Dwóch Jake'ów", w którym poznaliśmy dalsze losy Gittesa.

"Chinatown" w programie Na skróty


Za co kochamy "Chinatown"? Film Romana Polańskiego obchodzi w tym roku 50-lecie premiery. To dobra okazja, by przypomnieć poświęcony temu tytułowi odcinek programu Na skróty: 


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones