Wybraliście najbardziej oczekiwane filmy roku!

Tydzień temu poprosiliśmy Was o wybranie najbardziej oczekiwanych filmów rozpoczynającego się 2008 roku. Przez tydzień wybieraliście obrazy w następujących kategoriach: komedia, horror / thriller, przygoda, komiks, animacja, filmy polskie, akcja, oraz dramat.

Tydzień wcześniej przeprowadziliśmy podobne głosowanie w naszej redakcji. Jej wyniki znajdziecie tutaj

A oto najbardziej, Waszym zdaniem, oczekiwane premiery nadchodzących dwunastu miesięcy:

KOMEDIA

"Sex and the city: The Movie" - (22%)

Wyzwolone panie z Nowego Jorku, i zarazem kultowego serialu, trafiają na duży ekran. I znów wyruszają na łowy ? emocjonalno ? erotyczno ? ambicjonalne. Podzielamy te oczekiwania. W końcu Sarah Jessica Parker to ?zawsze jest jakieś wyjście?

"Juno" - (21%)

Ryzykowny pomysł w ujęciu reżysera Jasona Reitmana. Młodziutka dziewczyna niespodziewanie odkrywa, że jest w ciąży. I co tu zrobić. Znając przewrotność i czarny humor twórcy "Dziękujemy za palenie? jesteśmy spokojni, że rozwiązanie sztampowe nie będzie. Mohery się nie pośmieją, ale resztą, jak widać po głosowaniu, liczy na wiele.

"You Don't Mess with the Zohan" - (12%)

Kultowy, gdzieniegdzie, komik Adam Sandler wciela się w agenta Mossadu, który pewnego postanawiam lekko odmienić swoje życie i zostać...fryzjerem ? stylistą w Nowym Jorku. Wróble (zmarznięte) ćwierkają, że film może rozbawić nie tylko psychopatycznych fanów gwiazdora.

HORROR & THRILLER

"Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street" - (40%)

Tim Burton, Johnny Depp zbrodnia, zemsta i ... muzyka oraz piosenki. Takiego musicalu dawno nie było. Historia demonicznego golibrody wydaje się idealna aby Burton uczynił z niej prawdziwą perełkę. Czy będzie to drugi "Rocky Horror Picture Show", czy też zupełnie nowa jakość. Zarówno my jak i Wy już nie możemy się doczekać, aby się przekonać.

"Projekt: Monster" - (25%)

Filmowy projekt J.J Abramsa, stylizowana na amatorskie nagranie relacja z ataku potwora (a może potworów) na Nowy Jork. Ponieważ lubimy co jakiś czas patrzeć jak ktoś/coś (nieważne czy to kosmici, żywioły natury, czy też duże jaszczury) niszczy to miasto, także z niecierpliwością czekamy na premierę.

"Piła V" - (15%)

Co prawda czwarta część krwawej sagi trafi do polskich kin dopiero za tydzień, ale nic dziwnego, że czekacie już na kolejną odsłonę kreatywnej działalności Pana Zagadki. Po przestudiowaniu poprzednich części jednego jesteśmy pewni. Pomysłów i naiwniaków pomagających mu je realizować, z pewnością nie zabraknie.

PRZYGODA

"Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki" - (38%)

Od ostatniej przygody Indiany Jonesa minęło już 19 lat. Wszystkim zdawało się, że dzielny archeolog dawno przeszedł na zasłużoną emeryturę. A tu taka niespodzianka! Dziadzio Ford raz jeszcze założył wyświechtany kapelusz, by ratować cenne zabytki (a wśród nich i najcenniejszy - Ziemię) przed zachłannymi włodarzami kolejnego totalitarnego imperium. Czy wspomagany viagrą Indiana rozpali żądnych przygód widzów? Mamy nadzieję, że tak.

"Harry Potter i książę Półkrwi? - (18%)
Bez komentarza. Szósta część przygód najpopularniejszej postaci współczesnej popkultury. Coraz bardziej dorosły czarodziej walczy z coraz bardziej stetryczałym Lordem Valdemortem. A jak wiadomo twarda różdżka w starciu z wiotką osiką...

"Dragonball" - (13%)
Son Goku przybywa na Ziemię i zamiast ją podbić, broni jej przed kosmicznymi złoczyńcami. I chociaż brzmi to z deka absurdalnie, jak widać ma swoich fanów. Obraz powstały z inspiracji Anime, oby był równie hipnotyczny w wersji aktorskiej.

KOMIKS

"The Dark Knight" - (55%)
Nie ukrywamy, że tez najbardziej czekamy na kolejną odsłonę przygód Człowieka ? Nietoperza. Choć to w sumie zastanawiające, że najbardziej cenicie faceta w obcisłych trykotach i jego kolegę w dość ostrym i jaskrawym makijażu.

"Hellboy 2? - (14%)
Piekielny (jak najbardziej dosłownie)stwór na usługach agencji rządowej, raz jeszcze pomaga uporać się ludzkości z diabelskimi stworami przybywającymi z równoległych światów. Dodatkowo prezentując sporo zdrowego poczucia humoru i sarkazmu. Wyborne połączenie.

ANIMACJA

"Madagaskar 2? - (53%)

Mieszczuchy z nowojorskiego ZOO znowu wybierają się na tropikalną wyspę na masakryczny survival, co oznacza, że widzowie bawić się będą równie dobrze jak poprzednim razem. Poza tym lubimy filmy o zwierzątkach, czyż nie?

"Wall-E" (19%)
Sympatyczny robocik przeżywa przygody w kosmosie. Kolejna robótka ze studia Pixara. Czy i tym razem spece od komputerów okażą się lepsi od speców od majstrów kredek? Poczekamy zobaczymy.

POLSKIE

"Lejdis" - 38%

Żeńska odpowiedź na "Testosteron", z oba filmy odpowiedzialny jest super duo polskiej komedii Saramonowicz-Konecki. Film powstał w oparciu o tytułowego bloga, normalnie byśmy się zmartwili, ale chłopakom ufamy, bo wiemy, że nigdy nie dali "Ciała".

"Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną" - 20%

Zaskoczenie. Jan Jakub Kolski wziął na warsztat wielokrotnie nagradzany debiut Doroty Masłowskiej. Perypetie Silnego i jego specyficzny język wsparty wizualną wrażliwością twórcy "Jańcia Wodnika". Ogień i woda? Przekonamy się. Czekamy równie intensywnie jak Wy.

"Rezerwat" - 15%

Gdzie go pokażą, wszędzie zgarnia nagrody. Najnowsza to Paszport Polityki dla reżysera Łukasza Palkowskiego. Opowieść o warszawskiej Pradze i wreszcie naprawdę udana polska komedia. Wreszcie nie-romantyczna.


AKCJA

"Bond 22" - 38%

My name is Bond. James Bond. I wszystko jasne. Znów będzie wódka martini, gorące laski i szybkie samochody. W roli głównej znowu Daniel Craig, co nie ukrywamy bardzo nas cieszy. Choć wstydliwie przyznamy się, że jeszcze w większą euforię wprawia nas obecność u jego boku Olgi Kurylenko.

"John Rambo" - 18%

Jakieś pytania? Emerytowany komandos raz jeszcze zmuszony jest wyruszyć do dżungli, by oczyścić świat z paru Bad Guyów. Będzie dużo wybuchów, strzelanin i wyrywania krtani gołymi rekami. W roli tytułowej oczywiście Sylvester Stallone, który rok temu w Rockym udowodnił, że ma szacunek dla swoich starych bohaterów. Jesteśmy więc spokojni o jego sukces.

"Jumper" - 10%

Samuel L. Jackson ściga teleportującego się młodego Lorda Vadera (Hayden Christensen). Nie wiemy kto kogo złapie, ale myślimy, że zarówno Was jak i nas interesuje, czy Christensen jednak potrafi coś zagrać.

DRAMAT

"To nie jest kraj dla starych ludzi" - 24%

To, że z niecierpliwością czekamy na każdy kolejny film braci Coen jest oczywiste. W końcu to jedni z najciekawszych twórców kina, którzy czegokolwiek się nie dotkną, zmieniają niczym Midas w złoto. Piekielnie inteligentni, grają z konwencją, gatunkiem, widzem. Od czasu swojego debiutu "Śmiertelnie proste" praktycznie nie popełniają błędów. A nawet jeżeli zdarzą im się słabsze filmy, to i tak większość reżyserów mogłaby im ich pozazdrościć. "To nie jest kraj dla starych ludzi" zbiera entuzjastyczne recenzje, wszystko wskazuje na to, że po "Barton Fink" i "Fargo" Coenowie stworzyli kolejne arcydzieło.

"Walkiria" - 14%

Bryan Singer i Tom Cruise łączą siły by opowiedzieć o nieudanym zamachu na Adolfa Hitlera z 1944 roku. To jedyny wojenny film w tym zestawieniu, nie ukrywamy, że nas bardziej od samej historii, interesuje Cruise w mundurze Wermachtu i opaską na oko. Czyżby ukryta reklama kościoła scjentologicznego?

"Into the Wild" - 10%

Sean Penn, tym razem, jako reżyser. Ekranizacja książki znanego dziennikarza Jona Krakauera. Młody chłopak rzuca wszystko i rusza w podróż po Stanach. Brzmi znajomo, ale Seanowi Peannowi wierzymy bardziej niż własnym matkom.

Pełne wyniki Waszego głosowania znajdziecie tutaj.